Zhubni s proteinovou dietou

Sportujete, máte rádi procházky, žijete aktivně, nepřejídáte se, a říkáte si, jak to, že se vám ještě nepodařilo zhubnout? Klíč bude nutné hledat zřejmě v onom – nepřejídáte se… Samotné nepřejídání se obvykle nestačí, pokud už chceme zhubnout, bude třeba pustit se i do nějaké osvědčené diety. Jednou ze zajímavých možností je proteinová dieta.

Otcem proteinové diety je jistý profesor dr.Blackburn formulující alfu a omegu hubnutí s proteinovou dietou, a to – bílkoviny šetřící odifikovaný půst. Dieta je založena na tom, že při přísunu dostatečného množství kvalitních bílkovin, za současné redukce přísunu cukrů, se organismus dostane do tzv. ketózy.

Tolik slova odborníků na danou dietu. Pod pojmem ketóza si můžeme představit proces, díky němuž dochází k odbourávání tukové tkáně, aniž by došlo k ohrožení jiných tkání. Ostatně proto se proteinové diety nazývají ketogenní, protože účinně navozují ketózu, a pracují na odbourávání tukových tkání.

Proteinová dieta tak umožňuje snížit tělesnou hmotnost a objem tuku, aniž by došlo k podstatnějšímu úbytku svalových tkání. Ketolátky navíc slibují euforizující účinky, slovy laika dobrou náladu, kterou by nám dieta mohla přinést spolu s mocným zdrojem energie.

Hubnutí s proteinovou dietou tak pro nás nemusí být vyčerpávající jako jiné diety. Proteinová jídla jsou připravena z extraktů mléka, soji a bílků, a přirozeně se mění na ketolátky, navozující stav sytosti.

Nutné je ovšem naprosto vynechat sacharidy. Tedy žádné cukry nebo těstoviny. Povoleny jsou pouze vybrané druhy zeleniny, které podporují dobrou funkci střev a jejich konzumace je během diety naopak nezbytná. Na oplátku se ale můžeme těšit na pořízení nových plavek, ve kterých se budeme moci obdivovat nejen doma, ale už i na pláži.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>