Hubnutí aneb s časem na vestě

Hubnutí vyžaduje mimo odhodlání také to nejpodstatnější čas. A to nejen v souvislosti se shazováním kilogramů, ale především s tvorbou nového jídelníčku. Jeho skladbu bychom totiž měli mít v hlavě nebo na papíře ještě před tím než vstoupíme do obchodu.

Vzhledem k tomu, že žijeme tak trochu v uspěchané době, obvykle nám v nákupních střediscích nezbývá příliš času na rozhlížení a kombinaci různých potravin, tak abychom pozvolna sestavovali menu na pár dní dopředu. Jenže právě to hubnutí vyžaduje.

Pokud si tedy nepřipravíme jídelníček dopředu, může se nám stát, že nakoupíme sice celou škálu dietních potravin, ale nebudeme vědět, jak je zkombinovat, nebo na ně ve finále ani nebudeme mít chuť, takže nakonec opět sáhneme po něčem nezdravém.

Navíc se musíme připravit na to, že i tehdy kdy si jídelníček pečlivě sestavíme, třeba podle typů na internetu, jestliže bude obsahovat spoustu ne právě hypermarketových potravin, tak v těchto střediscích pořídíme jen zlomek plánovaného nákupu, nebo zde dané potraviny sice objevíme, ale i klidně za trojnásobné ceny, než jsme zvyklí u konvenčních potravin.

Je tedy nepochybné, že při sestavování jídelníčku budeme muset kalkulovat i s cenovými položkami, tak abychom se vůbec vešli do svého běžného rozpočtu, samozřejmě pokud nemáme v kapse zlatou kreditku, kdy limit řešit nemusíme, nebo naopak vyčerpání rozpočtu a následná hladovka není naším skrytým postním cílem.

ZP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>