Hubnutí za podpory jarní přírody

Jarní příroda je v rozpuku a nám tak pomůže v hubnutí hned několikrát. První efekt je samozřejmě psychický, již sama kvetoucí a bujná vegetace, nám umožní získat nový elán a chuť do náročných úkolů, jakým hubnutí samo o sobě je.

Druhý efekt je potom i fyzický, příroda nás totiž přímo vybízí k častějším procházkám a výletům. A to nejen do lesa nebo třeba na louku, ale pohyb si dopřejeme častěji i v rámci města. Zatímco za sychravého počasí bychom raději těch pár stanic do práce přejeli městskou, na jaře se klidně trochu projdeme.

Potýkat se ale můžeme s nepříjemným jarním efektem, jakým je jarní únava. Té se obecně nevyhne především ten, kdo si během zimy dostatečně neodpočinul a tělo se vyčerpalo ze svých zásob. Tady nám naštěstí příroda dává dostatek bylin či první jarní zeleniny, která nám umožní deficit potřebných látek snížit.

Třetím efektem je tedy právě příroda jako zdroj ideální výživy v jarních dnech. Z hlediska bylin bychom si mohli dopřát pampeliškové menu, které ocení i naše játra a vůbec všechny buňky v těle, protože v rámci všeobecné detoxikace, která se po zimě doporučuje, se zbavíme většiny zimních nánosů.

Ze stvolů rozkvetlých pampelišek, které jsou plné charakteristického mlíčí, si můžeme připravit chutnou ingredienci třeba do salátů nebo s nimi dochutit jogurt či smetanu. V rámci jarní kůry si můžeme dopřát mističku těchto stvolů denně.

Nastartovat metabolismus a podpořit hubnoucí program nám pomůže i první jarní zelenina, třeba ředkvičky, mrkev nebo chřest.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>