Tropický poklad pro hubnutí

Ananas je plod Ananasovníku Chocholatého, pocházejícího z Jižní Ameriky, dnes se pěstuje především na plantážích v tropických a subtropických oblastech. Snadno si ho ale můžeme vypěstovat i doma, stačí odříznout z plodu korunu s listovým, nechat ji vysušit, a pak zasadit do dostatečně velkého květináče a dostatečně zavlažovat.

Nicméně i pokud nevlastníme právě pěstitelské sklony, můžeme si dopřávat ananas po celý rok, díky bohaté nabídce na pultech obchodů. Pozor bychom si ale měli dávat na to, aby byl ananas před konzumací dostatečně zralý, jinak má silně projímavé účinky. Také teplota jeho skladování by neměla klesnout pod sedm stupňů, jinak se ztrácí jeho typická chuť i aroma.

Z hlediska hubnutí je to skutečně ideální ovoce, protože obsahuje přes 80% vody a nezanedbatelný obsah vlákniny, která dělá dobře našemu zažívání. Co se týká vitamínů, zásobí nás vitaminem C a některými vitaminy ze skupiny B. Obsahuje také železo, vápník a fosfor, což jsou minerály, které jinak zvlášť v dietních režimech často postrádáme.

Napomáhá správnému trávení, ulevuje slinivce a odbourává tuky, pomůže nám ale i ke kráse, neboť potlačuje tvorbu pigmentových skvrn. Může být i dobrou prevencí před infarktem a proti cestovním trombózám, protože rozpouští krevní sraženiny.

S v názvu avizovaným pokladem ho spojuje také jeho sluníčkově žlutá barva, která dělá nepochybně dobře naší psychice, v zimním období k nám přinese atmosféru prohřátých letních dní, zatímco v létě nás zase osvěží a vytvoří iluzi malého tropického ráje.

ZP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>