Potraviny na hubnutí

Cvičíte, žijete zdravě a hubnete? Chcete podpořit hubnutí těmi správnými potravinami? Jaké to jsou?

Chcete-li účinně hubnout, měli byste výrazně nebo ideálně zcela omezit přísun některých potravin jako jsou smažená, tučná jídla a uzeniny. Zároveň je důležité přijímat zdravou a vyváženou stravu bohatou na vitamíny, minerály a další výživné látky.

Jaké potraviny přidat do jídelníčku?

Jablečný ocet nastartuje metabolismus, čistí organismus a zbavuje ho škodlivých látek. Navíc omezuje pocit hladu.

Jezte jablka obsahují 4 až5 gramůvlákniny a vyvolávají pocit sytosti. Podobně je tomu u hrušek, vláknina, kterou obsahují, se váže na cholesterol a tím snižuje jeho množství.

Potřebujete-li rychlý zdroj energie, sáhněte po banánech. Energii vám dodají i mandle, které zároveň zaženou chuť na něco dobrého. Pozor ale na ty solené a pražené, ty spíše škodí.

Než půjdete cvičit, dejte si šálek kávy, zvyšuje výdej energie a zlepšuje spalování tuků. Kávu je potřeba vyvážit, dostatečným příjmem tekutin, nejlepší je čistá voda, ale popíjejte i zelený čaj. Ten obsahuje hořké látky, které pomáhají zhubnout a váhu si udržet.

Přidejte do jídelníčku skořici. Skořice zajistí, že potřebujete méně inzulinu, a tak máte menší hlad, navíc snižuje hladinu tuku v krvi.

Tip: K snídani si dejte vločky s nastrouhaným jablkem (včetně jader), posypané skořicí a dochucené medem. Nic lepšího pro svá střeva udělat nemůžete, navíc zaženete hlad na celé dopoledne.

Dobré jsou všechny potraviny, které mají lehce nahořklou chuť, třeba různé druhy zelených salátů, budete se cítit lépe a nebudete mít brzy hlad.

Nezapomínejte na ryby. Z těch si můžete pochutnávat na tresce, obsahuje totiž jen malé množství tuku.menší množství tuku obsahuje také pstruh.

Ze zeleniny si dopřávejte pórek a chřest. Chuť na sladké vám pomůže zahnat mrkev.

Sandra Špačková
foto: picjumbo.com_foodiesfood.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>