Jak správně posilovat?

Bez pohybu to zkrátka nepůjde. Můžeme jíst sebe zdravěji, ale dokud nezačneme i cvičit, příliš hubnout a formovat své tělo nebudeme. Rozhodli jste se posilovat a ptáte se, jak byste vlastně měli správně cvičit? V prvé řadě je třeba vzít na vědomí pohlaví. Není možné, aby útlá žena cvičila stejně jako vysoký statný muž. Jak tedy mají správě posilovat muži a jak ženy?

V každém případě je třeba si uvědomit zdravotní problémy a tomu uzpůsobit cvičení. Než se do posilování pustíte, měli byste je zkonzultovat s trenérem, který vám poradí, jak byste měli cvičit nebo jakým cvikům byste se měli vyhnout.

Ženy mají menší podíl svaloviny a širší pánev. Jsou ale oproti většině mužů značně ohebnější. Jakmile začnou sportovat, mívají větší svalové přírůstky než muži. Ženský organismus totiž jinak reaguje na zátěž. Posilování je pro tělo neznámým podnětem a tělo na to reaguje velmi pozitivně. Posilování u žen často vede i redukci váhy, to však není způsobeno tělesnou dispozicí, ale spíše jejich vytrvalostí.

Pro správný vývoj ženského svalstva je také důležité zpevnění pánevní oblasti. Tak mohou ženy předcházet menstruačním bolestem. Posilování lopatkových svalů a partií vnějších paží zajišťuje podporu zádům, která ženy často nepříjemně bolí. Pravidelné protahování hlubokého ohybače hlavy,pak napomáhá správnému držení hlavy, díky němu nemusí ženy tak často trpět bolestmi hlavy.

Muži mají větší sklon k nárůstu svalové hmoty především v horní polovině těla. Jakmile začnou posilovat, rýsují se jim svaly nejprve na pažích a prsou. Muži oproti ženám preferují silovější disciplíny. Tím pádem se jejich těla obalují svaly, ale na váze příliš neztrácejí.

Muži by se měli věnovat především zádovým a břišním svalům, které pomáhají ke správnému držení těla. Protože jsou náchylnější k nemocem oběhové soustavy, měli by dbát na rovnoměrnou zátěž svalového aparátu a předejít tak rizikovým kardiovaskulárním obtížím.

Jak jste na tom s posilováním vy? Máte jej v oblibě?

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>