7 osvědčených cviků na pevné hýždě

Hýžďové svalstvo je největší svalovou skupinou v lidském těle a velký hýžďový sval je naším největším svalem. Jak o zadeček pečovat, aby byl pevný a sexy?

Hýžďové svaly jsou zapojovány při chůzi, běhu, při jízdě na bruslích či na kole. Jejich posílení a zpevnění lze docílit pomocí správného cvičení.

pevne hyzde

Jaké cviky jsou vhodné na zpevnění hýždí?

Dřepy

Jedním z nejúčinnějších cviků jsou dřepy. Jak na ně si jistě vybavíme z hodin tělesné výchovy. Stačí jen pamatovat na to, že při širším postoji se hýžďové svaly zapojují více než při postoji úzkém.

Zanožování

Klekněte si na kolena, tzv. na pejska a dlaněmi se opřete o podložku. Nohy a trup svírají pravý úhel. S výdechem zvedněte jednu nohu vzhůru a 10x zakmitejte vzhůru. S nádechem nohu položte na podložku. Opakujte s druhou nohou. Během cviku nevytáčejte pánev a neprohýbejte se v zádech. Břicho a záda musí být zpevněné, abyste si neublížili.

Opakujte 30x po třech sériích na obě nohy.

Unožování

V kleku s rukama na podložce, v pozici pejska, zatněte jak břicho, tak záda a s výdechem unožte pokrčenou nohu do výšky asi 30 centimetrů nad podložku. Zakmitejte 10x vzhůru a s nádechem vraťte do původní pozice.

Opakujte 30 x po třech sériích na obě nohy.

Stoupání

Budete potřebovat stupínek, schod, přepravku, nebo jakoukoli jinou podnožku, která není vyšší než vaše koleno. S nádechem vstupujte na stupínek a s výdechem se vraťte na podložku. Zopakujte s druhou nohou. Pamatujte, že síla musí vycházet ze spodní nohy.

Opakujte na každou nohu 30x.

Zvedání pánve

Posaďte se na zem a ruce dejte mírně za záda. Zvedněte tělo nad zem a zůstaňte několik sekund opření o ruce, poté opět přibližujte k podložce. Nohy jsou mírně od sebe a pokrčené v kolenou. Břicho je zpevněné.

Opakujte 20x po třech sériích.

Zakročení

Postavte se vzpřímeně, mírně rozkročeně, zpevněte břicho a záda. S nádechem udělejte jednou nohou krok vzad a nohu vepředu pokrčte. Při úkroku vpřed vydechněte.

Opakujte 30x po třech sériích na každou nohu.

Stahování hýždí

Narovnejte se v zádech a zatněte břišní svaly a s každým výdechem zatněte hýždě. Napočítejte do deseti a povolte.

Opakujte 100x.

Tip: Tento cvik můžete dělat kdekoli – na zastávce, v dopravním prostředku, v práci, při vaření.

Co děláte pro své hýždě vy?

Sandra Š.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>