Jak o Vánocích nepřibrat?

Vánoce jsou tady. A začíná čas obžerství. Ze stolů se na nás budou smát dobroty jako vánočky, štrúdly, cukroví, smažené řízky, chlebíčky a saláty plné majonézy.

Určitě se ptáte i vy, jak tohle všechno ukočírovat, abyste hned po Novém roce nevypadali jako koule? Máme pro vás hned několik rad a tipů, jak vánoční mlsání zvládnout a přitom si je náležitě užít.

vanocni stul

Jak na to?

I o vánočních svátcích si jídlo rozdělte na pět dávek. Toto pravidlo dodržte i o Štědrém dni, na zlaté prasátko se přitom neohlížejte, nikdy ho nikdo ještě neviděl. Pokud se přece jen nechcete s prasátkem se zahnutými zuby ošidit, vyrobte si ho z citronu a koření.

Díky pravidelné stravě se ochráníte před nočními chutěmi a s nimi spojenými nočními nájezdy na ledničku.

Nepřecpávejte se

Pokud chcete všechno ochutnat, rozvrhněte si to. Rozhodně neochutnávejte najednou vánočku se salátem a lineckým. Dopředu si rozvrhněte, co kdy budete jíst. Porce si dávejte na malé talířky a pokud vám na nich zbude místo, doplňte je ovocem, zeleninou nebo oříšky. Ty vám jen prospějí

Cukroví není tabu

Cukroví si dopřejte klidně každý den, ale stanovte si omezení. Například takové, že každý den sníte maximálně 1 kousek z každého druhu denně.

Co oči nevidí, to žaludek nebolí

Pokud zrovna nejíte, nebo neočekáváte návštěvu, pak všechno jídlo schovejte. Pokud nebudete mít cukroví kdykoliv k dispozici, pak vás nebude lákat a vy tak nebudete čelit pokušení.

Zbavte jídlo tuku

Pokud vás čeká smažená ryba, či smažený řízek, v žádném přípravě je neservírujte z pánve rovnou na talíře. Dejte je nejprve okapat na papírovou utěrku a pečlivě je otřete. Pokud se těšíte na kachnu se zelím, pak si je dopřejte bez kůže. Ta totiž obsahuje nejvíce tuku.

Alkohol s mírou

I když si patrně nějakou tu skleničku alkoholu dopřejete, pijte svědomitě a s rozumem. V ideálním případě nepijte denně více než jednu „štamprli“ či více než dvě deci vína.

Místo majonézy jogurt

Na chlebíčky a jednohubky namažte lehkou pomazánku. Ideálně s tvarohem, který dokáže zklidnit rozbouřený žlučník a žaludek. Místo majonézy do nich přidejte bílý jogurt. Pokud máte obavy, že to tak nebude mít tu správnou chuť, zkombinujte majonézu s jogurtem v poměru 1:2 – tak chuťové buňky ošidíte.

Hlavně pohyb

Každý den se vydejte na procházku. Pokud se neradi procházíte, nebo nemáte moc kam, najděte si jinou sportovní aktivitu. Plavání vám protáhne rozlámaná záda od sezení u pohádek. Nezapomeňte na existenci vytápěných hal a prázdných tělocvičen, v takových prostorách můžete uspořádat soukromý tenisový, badmintonový či volejbalový turnaj.

Sandra Š.
foto: picjumbo.com

Mohlo by se vám líbit...

2 komentářů

  1. Hanka napsal:

    Tak tyto vánoce jsem to teda nezvládla, krásné 4 kilča nahoře! Tak třeba za rok…. 😀

    • ennie napsal:

      hani nejste v tom sama ja jsem taky pres vsechny predsevzeti nabrala. Uz aby bylo jaro a mohlo se neco delat jinak ze me bude pekna becka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>