Cvičení podle Jillian Michaels

Máte za sebou už několikátý pokus o hubnutí nebo o změnu celého životního stylu? Pak jste určitě měli i vy občas tendenci vyřknout větu typu: „Nemám čas chodit cvičit“. Ale omyl, abyste měli krásnou a vypracovanou postavu, nemusíte několikrát do týdne trávit hodiny  v posilovně.

Stačí se řídit cvičením americké trenérky Jillian Michaels. Jillian je moderátorkou úspěšné televizní show a uznávanou výživovou poradkyní.

„To se jí to rýsuje postava, když je hubená,“ namítáte? Omyl, Jillian nebyla vždy hubená, právě naopak celou pubertu byla silně obézní. Ví tedy, o čem je řeč.

Své cvičení založila na kombinaci karsko a posilovacích cviků a doplnila je jógou, pilatek a dokonce i kickboxem. Za svou kariéru vydala již mnoho DVD, ale nejznámějším se stalo 30 day shred.

Zmatek nad zmatek

Toto účinné cvičení je založené na fungující myšlence – rozpálit tělo, vyvolat zmatek, posilovat co nejvíce částí těla najednou, cvičit minimum času a spalovat maximum kalorií. Program se cvičí 30 dní a skládá se ze tří levelů. Každý den cvičíte 20 minut + protažení a strečink. Každý level se skládá ze tří částí – síla, cardio a břicho. Z toho posilujete dvě minuty paže a nohy, dvě minuty cardia a jednu minutu posilujete břicho. K těmto třem fázím ještě Jillian na začátku přidává zahřátí a na závěr krátké protažení. Toto cvičení je zaměřeno hlavně na zpevnění celého vašeho těla, takže nečekejte velké úbytky na váze, ale na objemu.

Ruku v ruce s cvičením jde samozřejmě správná životospráva a pitný režim, který byste neměli podceňovat.

Celé cvičení má v těle v podstatě vyvolat zmatek, rychle spalovat, zapojit co nejvíce svalů. Výsledky se dostaví už po pár dnech. Cvičení funguje tak, že si vaše svaly zvyknou na pohyb a posilování, váš zahřátý metabolismus rychle spaluje i několik hodin po cvičení.

Ke cvičení 30 day shred budete potřebovat sportovní oblečení, činky o váze mezi 0,5 –2,5 kilogramy.

Pokud vás toto cvičení zaujalo, stačí navštívit youtube, kde se nachází nespočet videí, nebo si můžete zakoupit přímo její DVD. Pokud vás cvičení 30 day shred omrzí, můžete se záhy pustit do dalšího cvičení jako je např. Six week 6 pack (cvičení na břicho), Shred IT (cvičení na ruce, prsní svaly a zadek) nebo třeba body revolution in 90days.

Videa jsou v angličtině, ale pokud jazyk neovládáte, nemusíte se bát. Z videí vše jednoduše odkoukáte.

Sandra Š.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>