Hubnutí se zelenou kávou

Taky už jste slyšeli, že vám zelená káva může pomoct při hubnutí? Je to vůbec pravda?

Jen popíjení kávy k úspěšnému zhubnutí samozřejmě nestačí, úplný nesmysl to však není. Látky obsažené v nepražené kávě totiž napomáhají ke spalování tuků. Jejich smyslem je umocnit či urychlit působení diety a sportu.

Je zdravá

V zelené kávě je mimo jiné obsažená kyselina chlorogenová a polymerické fenoly, které se řadí k těm nejsilnějším antioxidantům. Kyselina chlorogenová má příznivé účinky na hladinu krevního cukru. Zpomaluje totiž vstřebávání glukózy do organismu, a přispívá k vyrovnané hladině cukru v krvi. To může přispět k menší chuti na sladké. Tato kyselina také přispívá k menšímu ukládání tuku.

Fenoly pak mají podle výzkumů vliv na krevní oběh, činnost srdce, cévní oběh, správné trávení a detoxikaci těla.

Zelená káva obsahuje i velké množství vitaminu C, který je pro náš organismus nepostradatelný. Vědci prokázali jeho vliv na hubnutí. Je totiž přítomen u tvorby hormonů v nadledvinkách, které následně odbourávají tuky. V kombinaci s kofeinem dokáže výrazně zvýšit a prodloužit výkonnost, což zefektivňuje hubnoucí trénink.

Je třeba se hýbat

Káva tedy nebude hubnout za vás, ale když ji vypijeme nebo polkneme tobolky s extraktem půl hodiny před sportem, urychlí spalování tuků. (Mimochodem výtažek ze zelené kávy v kapslích má výraznější účinky než pití zelené kávy.)

Pozor – odvodňuje

Zelená káva je také výborným odvodňovačem. To se projevuje častějším nutkáním na wc a také úbytkem váhy. To je však třeba brát za nevýhodu, tělo totiž tekutiny potřebuje. Proto při užívání výtažků zelené kávy dodržujte pitný režim. Počítá se voda, čaje, slabá káva i polévky.

Černá versus hnědá 

Pražením kávy se její obsah zdraví prospěšných látek snižuje. I běžná káva může dobře posloužit jako spalovač tuků, funguje však trochu jinak.

Sandra Špačková

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>