Jak před Vánocemi nepřibrat?

A je to tu zase – do Vánoc zbývají poslední čtyři týdny a spolu s nimi i pokušení všudypřítomných dobrot. Jak si poradit s tolika nástrahami a jak odolat pokušení, abychom v novém roce nebojovali s kily navíc?

peceni cukrovi_picjumbo.com

Odhoďte starosti – odolávat totiž jde, stačí vědět jak na to…

Mikuláš je nejen ve znamení citrusů, ale hlavně všelijakých čokoládových dobrot. Milujete čokoládové figurky? Nevadí, klidně si jednu kupte, ale pozor – hledejte ty s vyšším obsahem kakaa (nejméně 60%). Pokud na pultech našich obchodů žádného podobného Mikuláše nenajdete, nadělte si klasickou čokoládu.

Předvánoční čas není jen o čokoládových figurkách, ale především o pečení cukroví. Pokud se bez jeho vůně a přípravy prostě neobejdete, máte dvě možnosti. Buďto upečete dietní cukroví, nebo to, které je plné cukru a tuku, ale jeho konzumace denně nepřesáhne 5 kousků – bez diskuze a bez výjimek!

Před Vánocemi platí více než kdy jindy všechna stravovací doporučení výživových poradců:

  • Jezte alespoň pětkrát denně – malé porce.
  • Jezte hodně ovoce a zeleniny.
  • Omezte konzumaci bílého pečiva.
  • Na jídlo si udělejte čas, nejezte ve spěchu.
  • Zahrňte pohyb do běžného života – stačí denně 30 minutová procházka.
  • Nestresujte se s úklidem a raději se běžte vyspat.
Nezhřešte ani na Štědrý den

Zlaté prasátko si vyrobte třeba z citrónu a koření a přes den se normálně stravujte. K večeři si připravte rybu nesmaženou, ale pečenou a do bramborového salátu dejte místo tatarky bílý jogurt – nebo alespoň půl na půl.

Sandra Špačková
foto: picjumbo.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>