Atkinsonova dieta

Rádi byste zhubli, jen zatím nevíte, pro jakou dietu se rozhodnout? Seznamte se v tomto článku s Atkinsonovou dietou, třeba zjistíte, že je pro vás ta pravá.

Atkinsonova dieta je založena na vědecké metodě jak přepnout metabolismus ze spalování uhlohydrátů na spalování tuků.

Sacharidy v našem těle zvyšují hladinu krevního cukru a připravují tělo k aktivitě. Pokud ale žádnou aktivitu nemáme, glukóza se ukládá do tukových zásob a začínáme tak přibírat. Atkinsonova dieta je proto založena na výrazném snížení sacharidů ve stravě.

Dieta je určena na několik týdnů až měsíců podle potřeby. S její pomocí lze shodit i desítek kilogramů, protože ji lze dodržovat dlouhodobě.

Výhody této diety jsou nesmírné – obzvláště pro ty, co si neradi odepírají dobré jídlo. Jsou totiž povoleny prakticky všechny potraviny obsahující vysoký obsah bílkovin a tuků ale neobsahující sacharidy.

Jejich nezbytnou složkou nesmí být sacharidy. Dopřát si můžete libovolné množství masa, sýrů, a dokonce i tuky. Z masa lze jíst všechny druhy. Vzdávat se nemusíte dokonce ani pochoutek, jako jsou sýry (ementály, zrající sýry či niva). Vyloučena není ani konzumace čokolády. Pochutnávat si ale můžete jen na té a obsahem kakaa větším než 66 %.

Důležité je zařadit do jídelníčku porce zeleniny a pochopitelně i pravidelným pitným režimem.

Nevýhody ale nejsou zrovna malé. U některých lidí může nastat ochablost z latentní hypoglykémie. Hubnutí nastává především v důsledku odvodnění organismu a následným nechutenstvím, které je s touto dietou spojeno.

Počítat je třeba i s průvodními jevy diety, jako jsou také zápach z úst a poměrně nepříjemný odér potu.

Dieta je vhodná pro všechny, kteří se nechtějí trápit hlady a omezovat se v konzumaci tučných potravin, ale kteří jsou zároveň ochotni se vzdát sladkého a potravin obsahujících sacharidy.

Sandra Špačková

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. můžu zhubnout,když budu 20 minut ráno a 20 minut vecer skakat na trampoline??? dekuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>