Kdo vám pomůže zhubnout

Chcete zhubnout a přemýšlíte, na koho se obrátit, aby vám pomohl? Na okolí, výživového poradce, trenéra nebo raději na nikoho?

Ze všeho nejdůležitější je mít jasno v tom, zda chcete opravdu zhubnout. Pokud to nemyslíte vážně, mohli byste pouze vyhodit peníze. Rozmyslete si také, jak moc chcete zhubnout. Dvě kila nebo snad patnáct?

Pokud se budete pokoušet o větší váhový úbytek, požádejte o pomoc při hubnutí vašeho lékaře. Příliš velký a zejména rychlý váhový úbytek by mohl mít neblahý vliv na vaše zdraví.

dieta

Osobní trenér

Jednou z možností je najmout si osobního trenéra. Takový člověk vám sestaví cvičební plán a pomůže i se stanovením vhodného redukčního jídelníčku. Od osobního trenéra můžete očekávat povzbuzení, motivaci a dost možná i kontakty na další odborníky jako jsou fyzioterapeuti apod. Investice do osobního trenéra se vyplatí tehdy, kdy chcete začít pravidelně cvičit a hubnout a potřebujete poradit jak na to. Mnohdy stačí zaplatit si několik málo lekcí a poté pokračovat samostatně.

Kouč

Pokud si nejste jistí, že byste rádi jen snížili váhu, ale spíše usilujete o kompletní změnu životního stylu, zvažte možnost najmutí kouče či psychologa. Takový odborník vás přiměje promluvit o všech stinných i silných stránkách a pomůže zodpovědět mnoho problémů, které mohou vést i k nadváze. Díky takovým setkání můžete nejen změnit pohled na postavu, jídlo či na celý život.

Výživový poradce

Výživový poradce vám sestaví jídelníček na míru a doporučí pohybové aktivity. Pomůže vám porozumět energetickým hodnotám, metabolismu, biorytmu apod. Mimoto vám výživový poradce pomůže odbourat špatné stravovací návyky.

Vy sami

Nikdo vám nepomůže tak dobře, jako si pomůžete vy sami. Vy jste totiž ti, kdo chtějí zhubnout a nikdo jiný to za vás neudělá. To vy musíte přehodnotit stávající návyky, vypnout televizi, začít cvičit a pravidelně a zdravě jíst.

Sandra Š.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>