Jak spalovat tuky? Do posilovny nemusíte

Nepodařilo se vám zhubnout ani během léta, kdy naše tělo nevyžadovalo teplá, těžká jídla a počasí přímo vybízelo k venkovním aktivitám? Nevadí. Zhubnout můžete i kdykoli jindy, třeba i o Vánocích, stačí jen vědět jak na to.

O úpravě jídelníčku toho bylo napsáno mnoho a lidé toužící po lehčí váze, často moc dobře vědí jak se správně stravovat. Horší to však je s pohybem, bez kterého přebytečná kila zhubnout nejde.

Jaký pohyb je nejlepší?

  • Pravidelný a dlouhodobý pohyb, při kterém zhruba po 20 – 30 minutách dochází ke spalování tuků.
  • Pohyb musí být efektivní. Nejvhodnější je kombinace aerobního pohybu s lehkým posilováním, díky kterému můžete zpevnit problémové partie.

Jen málokdo má čas na to chodit denně do posilovny a mučit se na tamních strojích.

Spalovat efektivně tuky ale můžete i během běžných činností.

Chůze

Nepodceňujte chůzi. Je to nejpřirozenější a zároveň nejefektivnější pohyb pro spalování tuků. Pokud je to jen trochu možné, jděte do a z práce pěšky. Pěšky se vydejte i do obchodu. Že toho tak nepoberete tolik? Co na tom, projdete se ještě jednou. Vezměte rodinu nebo kamarády a běžte se večer projít. Nejen, že pálíte tuky, perfektně pročistíte hlavu.

Pokud vás chůze příliš nebaví, zkuste kolo. I na něm se tuky dobře spalují a navíc se na něm dostanete dále, než kolik byste ušli pěšky.

Schody

Pracujete či bydlíte v 5. patře? Skvělé, to je výzva. Používání výtahu si zakažte! Denně vystoupejte po schodech nahoru a samozřejmě dolů. Pokud s sebou ponesete těžký nákup, jedině lépe.

Domácí práce

Domácí práce – mytí oken, luxování, vytírání prachu či podlahy, komu by se do nich dobrovolně chtělo. Neberte je jako nutnost, ale jako motivaci. I když se to na první pohled nezdá, skvěle se během nich spalují tuky a oproti posilovně, jsou zdarma.

Sandra Špačková
foto: freedogitalphotos.net

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Annie napsal:

    Opravdu skvělé tipy a rady, určitě si to budu pamatovat :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>