Jak zhubnout ruce?

Zdá se vám, že vaše ruce již nejsou tak hubené, jak bývaly a rádi byste s tím začali něco dělat? Přesto, že hubnout na místech, jakou jsou ruce, nemusí být zrovna jednoduchý úkol, rozhodně to není nic nezvládnutelného. Vše, co k tomu potřebujeme, je odhodlání a píle.

Zdravá strava, základ hubnutí

Základem každého hubnutí je správně zvolený jídelníček. Hlavní je přestat přibírat. Potom můžeme bez problémů začít hubnout, popřípadě tvarovat dané partie.  Měli bychom se proto vyhnout nadměrného množství cukrů, ať již v podobě sladkého pečiva a čokolády, tak i slazené kávy, čaje nebo ovoce. Přísun všech těchto potravin bychom měli omezit, abychom předešli nechtěné přeměně cukrů na tuky.

Další potraviny, které nám mohou uškodit, jsou potraviny s vysokým obsahem tuku. Z jídelníčku bychom měli dočasně vyřadit také smažené a velmi solené výrobky. Může se jednat o klasická jídla, jako je řízek, hranolky, hamburgery, nebo také třeba brambůrky. Všechna tato jídla obsahují nemalé množství tuků a hlavně také soli, která sekundárně na sebe ještě tuk váže, čímž je efekt ukládání ještě efektivnější. Nevhodné jsou také potraviny z bílé mouky. Jedná se o bílé pečivo, knedlíky, těstoviny z bílé mouky.

Tyto potraviny můžeme naopak nahradit vysokým přísunem zeleniny, dušeného masa (nejlépe kuřecího). Těstoviny a brambory můžeme nahradit rýží, nebo přílohou z dušené zeleniny. Bílé pečivo nahradíme celozrnným pečivem s kvalitními sýry, nebo šunkou s vysokým obsahem masa (opět pozor na sůl).

Cvičením k dokonalému tělu

Pokud jsme se začali správně stravovat a máme jisté, že nebudeme stále přibírat, čímž by naše snahy byly zbytečné, můžeme se pustit ke cvičení. V tomto případě, je-li našim hlavním cílem hubnutí, nebudeme se zabývat silovým cvičením, ale naopak cvičením zaměřeným na hubnutí.

V tomto případě nám stačí velmi lehké činky, nebo například PET lahve naplněné vodou. Hlavním cílem je dělat velké množství opakování, abychom produkovali dostatečnou fyzickou aktivitu, díky které budeme moci začít spalovat nadbytečné tuky.

Nepotřebujeme také žádné složité cviky! Můžeme například uchopit závaží a zvedat jej v natažených rukou před sebe.  Další vhodný cvik je, klasické zvedání předpažím. Důležité v tomto případě je, abychom prováděli daný cvik opakovaně a s velkým množstvím opakování. Na každou sérii bychom měli dané závaží zvednout alespoň 20x. Takto bychom měli cvičit alespoň 30 minut denně, minimálně 4x týdně. Na rozdíl od objemového cvičení, nepotřebujeme dlouho regenerovat svaly, které v tomto případě nejsou naší hlavní prioritou. Budeme-li cvičit poctivě a pravidelně, prvních výsledků se můžeme dočkat již za 3 až 4 týdny.

autor: Michal Hromek
foto: freedigitalphotos.net

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Hela napsal:

    Dík za tipy, sice vyzkouším, ale pořád jsem skeptik. Myslím, že ruce lze leda tak posílit a ne zhubnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>