Vyžeňte celulitidu dietou

Mohlo by se zdát, že celulitida trápí jen ženy, které mají nějaké to kilo navíc, ale pravda je poněkud jiná. Postihuje i relativně hubené dámy. Jak se ale té ohavné celulitidy zbavit? Připravily jsme pro vás skvělou dietu, díky které získají vaše nožky a zadeček opět krásný vzhled.

Jak to funguje?

Celulitida vzniká tak, že tukové buňky ve vašem těle (především na tzv. problémových partiích) se rozruší a nemohou vykonávat své normální funkce. To pak vede k tomu, že se vznítí a vytvářejí efekt pomerančové kůže. K rozrušení tukových buněk dochází z různých důvodů. Především za to můžou toxické látky, které přijímá vaše tělo při nesprávném stravování. Větší náchylnost k celulitidě mají také ty z vás, které trpí špatným krevním oběhem či zácpou.

Rady navíc

Abyste pomohla detoxikaci organismu, jezte během této týdenní diety hodně citrusů jako jsou citróny, grapefruity a pomeranče. Proti zácpě se doporučuje konzumace potravin bohatých na vlákninu jako jsou luštěniny a na podporu funkce jater jsou vhodné artyčoky a řepa. Snažte se také nenosit příliš těsné oděvy, které ztěžují cirkulaci krve v organismu a přispívají k tvorbě pomerančové kůže.

Tu dietu držte týden a poté se vraťte ke svému normálnímu jídelníčku. Opakujte ji nejméně za jeden měsíc. Jídelníček je při této dietě každý den stejný. Měla byste ho bedlivě dodržovat, a to především jíst čtyřikrát denně s rozmezím minimálně čtyř hodin.

Vzorový jídelníček

Snídaně: pomerančový džus a dva kousky celozrnného chleba

Svačina: čaj bez cukru (anebo s umělým sladidlem) a talíř čerstvé zeleniny dle chuti

Oběd: jako předkrm si připravte salát z čerstvé zeleniny ( fazole nebo hrách, hlávkový salát, mrkev, řepa a artyčoky); pokračujte kaší z hrachu, fazolí, cizrny, čočky či hrášku; k tomu si dejte kousek celozrnného chleba a dva plátky krůtího, kuřecího či telecího masa.

Večeře: salát z čerstvé zeleniny dle chuti, do kterého můžete přidat kousky grilovaného masa, ryb či mořských plodů; grilovaná brambora a jedno jablko

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. martina napsal:

    celulitidu mam a zadna dieta nepomaha, obcas si to mazu aloe vera, je to nejaka aloe gold nebo co, ma se to pit, ale me prijde ze mi to pomaha tak to mazu na zadek a stehna :)) proc taky ne ze jo? :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>