Středomořská dieta vám bude chutnat

Je to tady – konečně dieta, která vám bude chutnat a přitom s ní zhubnete přebytečné kilogramy. Středomořská kuchyně je nejenom zdravá, ale i velice chutná. Jižanky si díky ní udržují svou váhu a zajišťují si tak i zdraví a dlouhověkost. Tak proč ji nezkusit?

Příjemně a zdravě

Středomořská dieta obsahuje pouze určitá jídla, ale není nijak drastická co se týče dietních plánů. Mezi povolená jídla patří především ovoce a zelenina, hlavně ve formě salátů, mléčné výrobky, luštěniny, pečivo a rýže. Kuřecí maso a ryby se konzumují méně často (zhruba jednou za týden) a červené maso maximálně jednou za měsíc. Pokud však chcete zhubnout, měla byste si dávat pozor na velikost porcí, obzvlášť u těch jídel, jejichž součástí jsou tuky či oleje.

Co kromě toho?

Vedle správného stravování byste neměla také zapomenout na pitný režim. Pramenitá voda bez bublinek je ideální, slazené sycené nápoje by měly být tabu. K jídlu si však dopřejte skleničku vína – podpoří to vaše trávení, krevní oběh i tvorbu antioxidantů. A nakonec i vaši náladu v boji s nadváhou. Nezapomínejte ani na denní pohyb.

Konkrétně vzato…

Dieta není vůbec škodlivá, a tudíž ji můžete držet, jak dlouho chcete. Jelikož obsahuje málo nasycených tuků, tak je vhodná i pro ty, kdo trpí vysokým cholesterolem.

Mezi doporučené potraviny, které můžete konzumovat zcela bez omezení, patří:

mandle

zelené papriky

borůvky

brokolice

hroznové víno

jahody

špenát

olivový olej

rajčata

obilniny

Pro lepší představivost zde máte příklad denního menu:

Snídaně: cereálie s mlékem

Oběd: grilované kuře s divokou rýží, salát z karotky a celeru

Svačina: plátek celozrnného chleba s okurkovým tvarohem

Večeře: vepřová kotletka na rozmarýnu, růžičková kapusta, jeden plátek černého chleba a jeden kus ovoce dle chuti

Dezert: jablečný či borůvkový koláč

K pití:  sklenička vína dle chuti

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>