Vrhněte se do úklidu – spálíte kalorie

Možná moc nevěříte tomu, že i během úklidu spálíte kalorie a protáhnete si tělo… Ale je to tak! Pokud jste tedy zvyklí chodit dennodenně sportovat, ale tentokrát musíte prostě uklidit byt, tak nezoufejte, že nemůžete zase do posilky. Úklid má něco do sebe!

Úklid, a ten víkendový obzvlášť, určitě nesnášíte. Ale berte to z té lepší stránky, pořád se hýbete a pro své tělo něco děláte. Chcete to dokázat?

Myjte schody!

Že je otravné umývat schody? Musíte se zohýbat a zase narovnávat? Právě to je naprosto skvělé! Pohyby nahoru a dolů jsou výborným strečinkem a vaše figura získá na pružnosti a pohyblivosti. Dokonale protáhnete zádové svaly. Takže neváhejte a klidně umyjte schody i sousedům o patro níž.

Vysávejte!

Divili byste se, jak právě posouváním vysavače po podlaze dostávají zabrat především svaly horní poloviny těla. A co navíc! Břišní svaly dostanou také pohybovou lekci. No, a když přejedete vysavačem hezky pořádně celý byt, tak i vaše nožky budou protažené.

Zametejte!

Pořád zůstáváme u úklidu podlahy, ale kde jinde, než při zametání, zapojíte do činnosti pořádně paže. Také břišní a zádové svaly se budou napínat. A co takhle párkrát se zohnout pro lopatku a namést na ni všechen ten nepořádek.

Noste břemena!

Nemusíte se zrovna strhat, ale co třeba udělat pořádek v komoře a odnést nějaké krámy do sklepa. Ukliďte bez řečí garáž i za partnera, když se k tomu pořád nemá. Je to skvělý trénink! A pak můžete klidně jeden den v tělocvičně bez nějakých výčitek svědomí vynechat.

 

Martina Mlsná

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Lucie napsal:

    Nejvíc kalorií se spálí vánočním úklidem. Jen se při tom nesmí ujídat cukrátka tak jako to dělám rok co rok já :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>