Jak se zbavit kil s čokoládovou dietou

Na první pohled to možná působí tak, že autoři vedle čokoládové diety vyzkoušeli i alkoholovou, ale není tomu tak. Čokoládová dieta skutečně existuje a jedná se o velmi příjemnou záležitost.

Čokoláda a její blahodárné účinky na tělo se už mnohokrát ocitly v hledáčku vědeckých výzkumů. Již delší dobu je známé, že obsahuje cenné flavonoidy, a čím vyšší je obsah kakaa, tím lepší účinky na naše tělo má.

Jedna z analýz potvrdila, že podobně jako sklenka červeného vína, pár kostiček kvalitní hořké čokolády, udělá dobře našemu srdci. Účinek na psychiku je také známý již od nepaměti, čokoláda působí nejen jako zásobárna energie, ale i jako přírodní antidepresivum.

Účinky čokolády v souvislosti s dietou byly diskutovány velmi často. Obvykle se paušálně zakazují sladkosti, případně se doporučuje jejich náhrada za oříšky či kandované ovoce. Co se ale týče kvalitní hořké čokolády, není důvod, proč bychom si ji v rozumném množství měli odpírat.

Naopak vědci se před pár lety pustili do vědeckého pokusu, kdy zkoumali účinky několika obvyklých a neobvyklých diet, a k velkému překvapení odpůrců sladkostí, právě čokoládová dieta vedla k úspěchu.

Trik spočívá v tom, že pokud jsme spokojení, kila se shazují přirozeněji, a tělo nemá potřebu chránit se přebytečným tukem. I pár kostiček denně tak dovede hotové zázraky, a navíc se dá tohle dietní oživení skvěle kombinovat s většinou zvolených dietních jídelníčků.

ZP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>