Tohle jsou nejzdravější potraviny

Jestli toužíte být fit, mít skvělou postavu a vlastně si i prodloužit život, jezte zdravě! Máme pro vás seznam těch nejzdravějších potravin!

Ano, můžete namítnout, že je spousta jiných chutných jídel, než abyste se dopovali nějakými klíčky, na druhou stranu jíst pořád vepřo knedlo není také dvakrát ideální. Zkuste udělat alespoň malý kompromis a váš jídelníček obohatit i o zdravější potraviny. A těch chutí se také bát nemusíte! Tady je seznam:

Sója – přestaňte nad ní už konečně ohrnovat nos a dopřejte si ji minimálně jednou týdně. Když ji upravíte jako čínu (samozřejmě ne s notnou dávkou solamylu), nepoznáte, že vlastně nejíte ani kuřecí. Sója poskytuje kostem vápník, chrání před zlomeninami a působí dokonce proti nádorovým bujením.

Špenát – neříkejte, že vám není po chuti, s česnekem je velmi zdravý a když na jaře posbíráte kopřivy, budete zdravá jako řípa. Ovlivňuje především tvorbu trávících šťáv.

Fazole – obsahují důležité vitamíny (A, B, C, bílkoviny), které jsou pro tělo velmi důležité.

Brokolice – to, že je nesmírně zdravá, je už dávno provařené! My vám to stejně připomeneme. Působí zejména proti rakovině střev a konečníku.

Dýňová semínka – najdete v nich množství vitamínů A a B, ale také dostatek nenasycených mastných kyselin a olejů.

Rajčata – na ně také při sestavování jídelníčku rozhodně myslete. Jsou plná karotenoidů (jedná se o látky snižující riziko srdečních chorob). Patří mezi významné antioxidanty, které zamezují stárnutí.

Krůtí maso – jen na zelenině určitě nebudete. Dodá tělu živiny, které se nacházejí pouze v mase a netloustne se po nich.

Tuňák – je zdrojem vitamínů a minerálů, které zpevňují cévy.

Existuje další řada potravin, na které nesmíme zapomenout, ale o těch se dozvíte zase až někdy příště. Až si budete chtít dát oblíbený řízek s bramborovým salátem, sekněte se a raději si připravte zdravou sóju.

 

Martina Mlsná

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>