Jak začít cvičit?

Začněte konečně cvičit. Přestaňte se vymlouvat na nedostatek času, na nevyhovující doby lekcí vašich oblíbených cvičení a začněte.

Než se do toho pustíte, je potřeba si uvědomit, že už za dva týdny budete mít postavu snů. Abyste změnili postavu k obrazu svému, je potřeba začít cvičit a upravit životní styl. Jakmile to dlouhodoběji dokážete, změny budou pravděpodobně trvalé a vy se budete pyšnit hezkou postavou.

Důležité také je správně si nastavit cíle. K jejich stanovení je skvělá metoda SMART, podle které by cíle měly být konkrétní, měřitelné, dosažitelné, realistické a termínované.

Jak začít se cvičením doma?

Začněte klidně zvolna, nemáte-li příliš času, ideální je začít cvičit doma.

Vymezte si prostor

Nejdůležitějším krokem k domácímu cvičení je vymezení vhodného prostoru. Najděte si doma takové místo, kam se budete moct položit na záda a na všechny strany roztáhnout ruce, aniž byste vráželi do nábytku.

Nacvičte si rituály

I když byste šli do fitka, převlíkli byste se. Stejně to dělejte i doma. Mozku tak naznačíte, že se jde cvičit. Nachystejte si podložku a všechny potřebné pomůcky, včetně pití (ať vás nic neláká odejít).

Stanovte si čas

Promyslete si, kdy budete cvičit. Musí se jednat o čas, který bude patřit jen a jen vám. Během té doby by vás nikdo neměl rušit a neměli byste se věnovat ničemu jinému. Zvažte, zda je pro vás lepší cvičit ráno nebo večer a pevně si naplánujte dny. Ze svých plánů nesmíte slevit.

Připravte si cvičební plán

Bez cvičebního plánu se nikam nedostanete. Nastudujte si a sepište si počet sérií a opakování cviků. Nebo si k ruce připravte notebook a cvičte podle předlohy.

Cvičení bude příjemné pouze, když vás bude bavit. S tím vám pomůže například poslech oblíbené hudby.

Když není čas, cvičte intenzivně

Pokud máte na cvičení jen minimum času, soustřeďte se na intenzivní intervalový trénink. Připravte si stopky a na nich si odměřte 60 sekund, po které budete usilovně cvičit, 20 vteřin pak odpočívejte. V takovém tempu dodržte 10 – 15 sérií, takové cvičení je velmi efektivní.

Protáhněte se

Na konci cvičení se nikdy nezapomeňte protáhnout. Díky tomu zabráníte namožení svalů a bolestivým dnům.

Sandra Š.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>