Jakým cvičením zpevnit postavu?

Podařilo se vám zhubnout nějaká ta kila, ale pořád nemáte svou vysněnou postavu? Přijde vám, že jsou vaše svaly ochablé a že břicho by mohlo být plošší? Uvědomujete si, že je potřeba začít cvičit, ale chodit do fitness nebo na aktivní aerobik není pro vás? Zkuste pilates.

Co je to pilates? 

Pilates je cvičební metoda stará již více než sto let. Jedná se o kontrolované cvičení, které protahuje a posiluje vnitřní svalstvo. Díky pilates se naučíte správné držení těla, koordinaci pohybů a pravidelnému dýchání.

Se cvičením pilates může začít kdokoli (i muži!) a v kterémkoli věku. Mnoho lidí s tímto cvičením začíná, když má problémy se zády, pilates je totiž zároveň rehabilitační metodou.

Hlavně zpočátku je třeba začít cvičit s instruktorem, který vás naučí správnému postoji a dýchání při cvičení. Jakmile si toto osvojíte, můžete začít se cvičením sami doma.

Změny již po deseti lekcích

Již po deseti lekcích se budete cítit lépe a po dvaceti lekcích na sobě uvidíte vy i vaše okolí znatelné změny. Vaše svaly budou pevnější, protažené a budou štíhlejší. Pilates také uvolňuje klouby a zlepšuje jejich pohyblivost. Protahováním a posilováním svalů docílíte formování postavy, která se brzy začne podobat té vysněné.

Pozitivem pilates je, že k jeho cvičení není potřeba žádných dražších pomůcek. Zpočátku stačí karimatka, později možná budete potřebovat ručník či ortopedický balon. Jinak ale ke cvičení nebudete potřebovat nic a cvičit můžete prakticky kdekoli.

Tip: Pokud teprve hubnete, je dobré k pilates alespoň dvakrát týdně zařadit i kardio cvičení – běh, svižná chůze, jízda na kole či plavání. Když se do toho vrhnete s odhodláním, do léta budete fit.

Sandra Špačková
foto: wikimedia

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. zpevnění postavy napsal:

    Po porodu jsem chůzí zhubla 20 kg. Jsem vášnivý chodec a denně jsem s kočárem ušla cca 12 km po polních cestách i asfaltce, po cestě jsem měla dva velké kopce. Ale chce to švihat, ne se jen courat s kočárkem 2 km? To nic není! Člověk má ujít 7 za den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>