Snídaně před cvičením

Rozhodli jste se, že budete cvičit dopoledne?

Přemýšlíte nad tím, jestli se můžete nasnídat a pokud ano, jak by měla snídaně vypadat, abyste ji poté neviděli ještě jednou?

Ať cvičíte v jakoukoli denní dobu, platí, že 3-4 hodiny před cvičením si můžete dát klasické větší jídlo. V žádném případě by se ale nemělo jednat o těžce stravitelné jídlo. Např. vepřo knedlo zelo by váš trakt příliš zatížilo a vám by se cvičilo jen těžko. Místo toho dejte přednost lehčímu vyváženému jídlu bohatému na vlákninu a bílkoviny.

Najíst se můžete i 1,5 hodinu před cvičením. Takové jídlo by ale tuky obsahovat nemělo a jen malé množství sacharidů.

merlik orechy a ovoce

Vhodným příkladem před cvičením je třeba bílý jogurt s banánem nebo třeba ovoce s merlíkem a ořechy.

Zrnka merlíku mají vysokou nutriční hodnotu a mimořádně vysoký podíl bílkovin, minerálních látek a mastných kyselin. Jsou zdrojem vitamínů A, B2, E, a dokonce vitamínu C. Navíc je velice lehce stravitelná. Co víc si po ránu a před cvičením přát?

Pro 1 osobu:
¼ hrnku merlíku, propláchnutého a sušeného
2 sušené meruňky
1 lžíce sušených brusinek
2 lžičky nasekaných pekanových ořechů
1 lžička javorového sirupu
špetka mleté skořice
špetka mletého muškátového oříšku

Menší pánev rozehřejeme na středně vysoký plamen, přidáme merlík a zalijeme ½ hrnkem vody a přivedeme k varu. Ve vedlejší (suché) pánvi lehce opražíme pekanové ořechy (stačí minutu). Přiklopíme, stáhneme plamen a vaříme 12 – 15 minut, až se všechna tekutina vsákne. Dáme stranou a necháme 5 minut odležet. Přendáme do mísy a přimícháme meruňky, brusinky, ořechy, skořici, muškátový oříšek a javorový sirup. Podáváme v pokojové teplotě.

Sandra Š.
foto: myfooddiary.com

Mohlo by se vám líbit...

2 komentářů

  1. Zdenka napsal:

    hm a jak se mam naucit snidat?

  2. Tlustoska napsal:

    SKvělý nápad! Určitě zkusím

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>