Jak na vypracované tělo

Toužíte po vypracovaném těle, ale nevíte, jak začít? Poradíme vám, co dodržovat a co vám při posilování pomůže.

Dejte si cíl a buďte konkrétní. Třeba že za několik měsíců zapnete své staré džíny. Není na škodu se vsadit s kamarádem, takový hec se může stát dobrým motorem do začátku.

Konec výmluv

Abyste se nevymlouvali na to, že jste si nezabalili tašku s věcmi na cvičení, připravte si ji vždy večer předem. Tak vás nebude lákat představa úmyslného zaspání, které vyvrcholí jejím nezabalením.

Stud stranou

Odhoďte stud a předplaťte si permanentku do fitka, jen opravdu silní jedinci se totiž donutí posilovat doma. Za své mindráky se stydět nemusíte, jen v málokterém fitku to vypadá jako na přehlídkovém mole.

Nepodceňujte rozcvičku 

Před posilováním se vždy protáhněte. Proveďte několik rozcvičkových cviků, vzpomeňte na hodiny tělocviku na základní škole, nebo se alespoň chvíli projděte po běžícím páse. A na podobné protažení se, nezapomeňte ani po skončení posilování.

Dejte si kávu

Abyste měli větší výdrž a spálili více kalorií, vypijte alespoň půl hodiny před tréninkem šálek kávy.

Pijte

Během posilování nezapomeňte na pitný režim. Neznamená to ale, že byste museli utrácet za předražené sportovní nápoje. Připravte si parádní drink doma sami. K jeho přípravě vám postačí 200 ml pomerančové šťávy a dolijte 300 ml vody. Přidejte špetku soli, keratinový prášek a nápoj je hotov.

Nejezte

Nechoďte cvičit s plným žaludkem, aby se vám neudělalo špatně. Pokud vás dohání hlad, dejte si jen malý kousek ovoce nebo třeba nízkotučný jogurt. Po cvičení byste alespoň čtyřicet minut neměli nic jíst, poté si ale dopřejte jídlo bohaté na sacharidy a bílkoviny. Vhodné je dát si tuňáka, kuřecí maso, vejce a celozrnné pečivo.

Dbejte na pravidelnost

Snažte se dodržovat stejné dny a hodiny cvičení. Vyhraďte si několik hodin týdně, kdy míváte většinou čas a podle toho začněte cvičit. Snažte se tak fungovat minimálně dva měsíce a uvidíte, že se z toho stane zvyk, který se těžko přerušuje. Věděli jste, že když nějakou činnost zopakujete třiadvacetkrát, začnete ji mít rádi a trvat na ni?

Plánujte

Udělejte si týdenní plány, do kterých vypíšete jednotlivé činnosti cvičení. Každý týden si rozmyslete na sedm dní dopředu, čemu se budete věnovat a jak dlouho.

Nepřehánějte to

Myslíte si, že dlouhé hodiny usilovné dřiny rýsování vaší postavy urychlí? Spíše si uženete svalové problémy. Čtyřicet pět minut usilovného cvičení je víc než dost a zejména v začátcích byste to neměli přehánět.

Sledujte pokroky

Zapisujte si vše, co během tréninku uděláte. Napište si den cvičení, hodinu, vykonané cviky, počet opakování, použité váhy, a podobně. Až vás přepadne trudnomyslnost, přečtěte si, co vše již máte za sebou.

Spěte

Je vědecky dokázáno, že se vaše svalstvo nejlépe obnovuje během spánku, proto na to myslete a dopřejte si pravidelný dlouhý spánek.

 

Sandra Š.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>