Dieta podle Mačingové

Dieta podle Antónie Mačingové zvaná taky jako schůdková dieta vznikla vlastně mimoděk. Autorka knihy Zhubněte jednou ale provždy měla zdravotní problémy, které již nechtěla řešit léky, ale řekla si, že na ně půjde skrz zdravou stravu. Výsledek se dostavil záhy, a tak metodu začala zkoušet u svých známých a protože měla pozitivní výsledek i u nich, vydala vlastní knihu.

Jak to funguje?

Celý program je rozdělen do 28 dnů. Pro každý týden je sestaven jídelníček. Není třeba zapojovat fantazii, v knize je návod na každý jednotlivý den a vězte, že ačkoli se to nezdá, rozhodně nebudete hladovět. Základem jsou vždy tři jídla denně, které můžete prokládat menšími svačinkami – bílý jogurt, švestky, ořechy s medem apod.

Všechny ingredience jsou běžně k sehnání a recepty jsou velice jednoduché a poradí si s nimi i ten, kdo se jinak v kuchyni moc nevyskytuje. První dva týdny jsou výhradně vegetariánské, díky čemuž se tělo očistí a od lepku a doplní se všechny potřebné látky a vitamíny. Třetí a čtvrtý týden je již mnohem zábavnější a do jídelníčku zařadíte i maso, čímž se vám do žil vrátí energie.

Recepty rozhodně nejsou nudné a jisté je to, že se některých budete držet i po ukončení diety.

Během diety byste neměli popíjet alkohol a kofein, naopak je třeba dbát na dostatečný pitný režim. Stejně tomu bývá i u jiných redukčních dietách. U této diety se nikdy nestane, že budete mít hlad. Všeho povoleného můžete sníst, kolik je libo.

Cílem programu je vlastně detoxikace organismu a docílení harmonizace našeho těla. Díky dietě dojde k očistě těla a lze se tak zbavit mnohých zdravotních problémů.

Protože jsou první dny pro tělo poměrně náročné, je možné, že vás během nich bude pobolívat hlava a budete malátní. To se však již během pár dní změní a vy se budete cítit dobře a zdravě. Po oněch 28-ti dnech budete pozorovat i zlepšení na vlasech, nehtech a pleti.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>