Papeho dieta – hubnutí ve spánku

Zhubnout tři až šest kilo za tři měsíce a ve spánku? A to vše bez pohybu a bez podstoupení chirurgického záskoku? Jde to, alespoň podle německého vědce Detlefa Pape. Podle Papeho tělo v noci spaluje tuky a v tom je potřeba jej podpořit a donutit k ještě většímu výkonu.

Komu se podaří ovládnout svůj biorytmus, může podle Papeho očekávat úbytek kil. Pape tvrdí, že naše buňky v noci mění svůj pracovní postup. Z náročné denní látkové výměny na noční regenerační program. Podle Papeho tělo ve fázi hlubokého spánku vyplaví svůj největší spalovač tuku, a sice růstový hormon.

Růstový hormon spotřebovává tělesnou energii a odebírá  ji z tukových polštářků. To ovšem pouze za předpokladu, že není přerušeno. Narušením se myslí příliš velký přísun sacharidů před spánkem. Velké množství sacharidů pro tělo znamená zastavení spalování tuků až na pět hodin! Pokud tomu zabráníme, tělo za noc spálí až 100 gramů tuku.

K tomu je zapotřebí dodržovat během dne pauzy mezi hlavními jídly alespoň pět hodin a mezi jednotlivými chody nejíst žádné pochutiny. Jedině tak může dojít k poklesu krevního cukru. Zároveň je potřeba držet se pořekadla: „Snídani sněz sám, o oběd se rozděl s přítelem a večeři dej nepříteli.“ Důležité je nasnídat se do půl hodiny od probuzení a vyhnout se živočišným bílkovinám. Obědu se také najezte dosyta a snažte se vyvážit množství bílkovin a sacharidů. K večeři příliš nemlsejte. Sacharidy jsou zcela zapovězeny. Naopak se doporučují bílkoviny, ryby, nízkotučné maso, mléčné výrobky a saláty.

Kromě dodržování správného stravování je k této netradiční dietě zapotřebí i dobrý spánek. Bez něj by to nešlo. Samozřejmostí by tak měla být kvalitní postel a ještě důležitější je matrace. V případě, že je vaše matrace již desítky let stará, nekompromisně ji vyhoďte a pořiďte si novou. Nejen, že je v ní spousta roztočů, jistě je již hodně sleželá a nijak nepřispívá ke kvalitnímu spánku. Jakou matraci vybrat? Dnes jsou na trhu zdravotní matrace, molitanové (PUR), ze studených či visco-elastických paměťových pěn, latexové či pružinové. Malého výběru se nemusíte obávat ani v případě, že máte postel netradičních rozměrů, vyrábějí se i matrace na míru.

Abyste spali dobře, pamatujte, že byste měli chodit spát a vstávat v pravidelnou dobu. Místnost by měla být dobře vyvětraná a její ideální teplota by měla být 17 –18 stupňů Celsia. Chcete-li v noci ve spánku hubnout, zapovězen je i spánek přes den.

Zásady Papovy diety:

Pravidelná strava – bohatá snídaně, dobrý oběd a skromná večeře
Kvalitní spánek – pravidelný spánek, vyvětraná místnost a dobrá matrace

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>