Jak zhubnout po čtyřicítce?

Jste-li žena po čtyřicítce, možná jste si také všimla, že přibraná kila lze jen těžko shodit a vaše tělo je méně pevné.

To je dáno především tím, že svalová hmota je z poměrně velké části nahrazena tukem a tělo tak začne ochabovat. Shodit přebytečná kila, ale nemusí být ani ve věku po čtyřicítce takový problém, jak by se mohlo zdát. Stačí vědět, jak na to.

Podpořte imunitu

Tělu je především potřeba pomoct s podporou imunity a vitality. Po 40. roku věku začínají střeva propouštět toxiny, což má důsledek na špatnou činnost jater. V případě, že opravdu chceme zhubnout, je třeba vaše tělo detoxikovat, a to dlouhodobě, abyste se vyhnula jojo efektu.

Jezte zdravě

Ideální je vyloučit z jídelníčku bílé pečivo, uzeniny a sladkosti, včetně sladkých nápojů . Naopak vhodné pro detoxikaci jsou ořechy a semínka, jablka, červená řepa a zeleninové šťávy.

Důležité je také přidat do jídelníčku omega 3 mastné kyseliny, které nalezneme v rybách či přírodních rostlinných olejích a bílkoviny . Bílkoviny totiž mohou dopomoct k rychlejšímu metabolismu a k redukování více tukové hmoty. Bílkoviny najdete ve vaječném bílku, tofu, libovém mase, červené čočce či cizrně.

Zařaďte do své stravy přílohy podporující redukci tukových zásob jako jsou kuskus, bulgur, quiona, červená čočka,  či pohanka. A ke každému jídlu přidejte samozřejmě porci zeliny.

Bez pohybu to nepůjde

Bez pohybu to nepůjde a po 40. už vůbec ne. Nejefektivnější je kombinace aerobního pohybu (chůze, běh či spinning) a anaerobním (posilování na strojích či posilování s vlastní vahou. To vše nejlépe 3x – 4x denně.

Nezapomeňte, že po jídle je potřeba se alespoň trochu najíst, a to nejlépe do 15.  minut po ukončení cvičení. Nejvhodnější je dát si do 30 minut po cvičení proteinový nápoj.

Hodně spěte

Američtí vědci totiž dokázali, že ženy, které mají pravidelný a kvalitní spánek jsou štíhlejší a spalují tuky o celých 33 % více než ty, které spánek zanedbávají.

Sandra Š.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>