Snídaně – základ hubnutí

Můžeme mít báječný hubnoucí program, dokonale sestavený cvičební plán a skvěle zvládnutou psychickou motivaci, ale pokud vynecháváme snídani, obvykle se požadovaný efekt nedostaví. Snídaní samozřejmě není míněna silná káva za poklusu, ale snídaně v pravém slova smyslu.

K takové snídani patří vyvážená skladba potravin, které pomohou našemu tělu nastartovat a zvládnout zápřah celého dne, včetně případných dietních či jiných režimů. Pokud snídani vynecháme, bude nám již od rána chybět energie, a protože tělo bude automaticky v režimu hladovění, při přísunu jakékoliv stravy se začne podvědomě obalovat.

Naopak pokud pěkně nastartujeme vyváženou snídaní, máme dostatek energie a obejdeme se i bez vydatných a obvykle nezdravých svačinek. Ze snídaně je možné udělat si i příjemný rituál, kdy na pár minut před každodenním shonem vypneme a věnujeme se jen sobě.

Dopřát bychom si měli především dostatek ovoce, nejlépe jablka, která se postarají o to, aby nám nechyběla vláknila a neměli jsme problémy se zácpou. Jablka nás také dostatečně nadopují potřebným vitaminem C, takže bychom si měli snadno poradit i s různými virózami.

Jako doplněk můžeme zakousnout pár kousků celozrnného pečiva, müsli nebo lehce povařené ovesné vločky. Výhodou je, že se po ránu nemusíme vyhýbat cukrům, takže ani trocha čokolády, třeba s müsli, nebo skořicový cukr s ovesnými vločkami, není na překážku, a spolehlivě se nám postará i o lepší náladu.

ZP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>