Jak nepřibrat v karanténě? 

Karanténa, ať už dobrovolná nebo povinná není pro většinu lidí příjemná. Přesto je možné si ji zpříjemnit, a to dokonce hubnutím. 

Ukliďte si

Pokud jste v karanténě, kdy nemůžete vycházet. I přesto se snažte hýbat. Jarní úklid je ideální příležitost k pohybu. Umyjte okna, vyčistěte kuchyňskou linku. Vymeťte kouty, zbavte knihovnu a květiny prachu. Při všech těchto činnostech spalujeme kalorie a protože se jedná o pohyb, uvolňuje se při tom endorfin, hormon štěstí. 

Cvičte doma

Pokud v karanténě můžete chodit do práce, pokud je to jen trochu možné, vyhněte se veřejné dopravě a jeďte na kole, či jděte pěšky.

Pokud nemůžete z domu ven, zařaďte do svých každodenních činností cvičení, a to jednou či dvakrát denně. Pokud dvakrát, pak ideálně ráno a večer. Ideální je jóga, ale i svižnější cvičení. Pusťte si ke cvičení předlohu. Internet je plný návodných videí jak na správné cvičení. 

Jezte správně

Když jsme nuceni být co nejvíce doma, je nutné tomu přizpůsobit jídelníček. Svíčková se šesti a vepřo knedlo zelo není příliš vhodnou stravou, když se příliš nehýbeme. Využijte volný čas k přípravě zdravějších jídel. Volný čas věnujte pročítání kuchařek a nebojte se experimentů.

Zeleninová jídla, saláty a polévky jsou perfektní. Také ovoce by nemělo v jídelníčku chybět. 

Jezte třikrát až pětkrát denně. Za žádných okolností nevynechávejte snídani. K snídani si můžete dopřát něco sladkého. Pokud chcete rozhýbat střeva, snídejte bílý jogurt s ovocem či ovesné vločky. Ke svačině si dejte ovoce či hrst ořechů. Jídla k obědu střídejte. Alespoň jedenkrát týdně bychom měli mít rybu. Maso stačí dvakrát či třikrát do týdne. Střídejte také přílohy – rýži, bulgur, celozrnné těstoviny…  Pokud ještě před večeří budete mít hlad, dejte si opět hrst ořechů nebo třeba zeleninové smoothie. K večeři zeleninový salát, plátek chleba se sýrem, šunkou či vejcem. 

Vyhýbejte se slazeným nápojům, pijte vodu či neslazené čaje. 

Martina M.
foto: picjumbo.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>