Zhubněte na břiše

Jste se sebou poměrně spokojení, jen kdyby nebylo těch „špíčků“ na břiše? Co s nimi?

Asi už jste přemýšleli, jak s nimi zatočit. Jednoduchá odpověď ani řešení neexistuje, chce to postupovat stejně jako u hubnutí jakýchkoli jiných partií.

Jezte zdravě a pravidelně 

Základem tedy je obře vyvážená strava ve správném množství, pitný režim a to správné cvičení.

Vaše strava by měla obsahovat hodně bílkovin, které tělu dodávají energii při základních funkcích.Velký obsah bílkovin mají tyto potraviny: luštěniny, sója, ořechy, ryby, jogurty, či třeba tofu. Alespoň některé z těchto potravin byste měli do jídelníčku zahrnout jedou denně.

Stejně důležité jako bílkoviny jsou i vláknina, ovoce a zelenina.

Myslete na to, že byste měli pravidelně  jíst každé tři až čtyři hodiny. Pokud není čas na lehký oběd nebo večeři, napravte to alespoň svačinou v podobě ovoce či zeleniny.

Bez cvičení to nepůjde

K jakémukoli hubnutí je potřeba spálit méně kalorií než je jejich příjem. Je proto třeba zvýšit výdej energie. Nejrychlejší způsob, jak ztratit břišní tuk, je cvičení, bez toho to nepůjde. Nemusíte se trápit namáhavým cvičením, bohatě postačí kardiovaskulární cvičení, aerobní cvičení nebo třeba tanec. Ideální frekvence cvičení je 30 minut každý den, minimálně 4x týdně. Existuje velké množství cviků na břicho, které jsou velmi vhodné při posilování a tvarování břicha.

Je důležité pamatovat na to, že špatně prováděné cviky na břicho vám vůbec nepomohou, proto se také zaměřte na správnou techniku. Ideální je, zajít alespoň na pár hodin do fitka a nechat si poradit tamními trenéry. Než se tam vydáte, zde je pro začátek pár cviků.

Vhodné jsou například tzv. zkracovačky. Lehněte si zem na podložku, pokrčte lehce nohy a zvedněte trup do výše 10 -20 cm. Nahoře vydržte alespoň dvě sekundy a položte se opět dolů na zem. S pohybem nahoru se nadechujte, dolů pak vydechujte. Ruce přitom můžete dát za hlavu. Cviky provádějte pomalu, tedy ne švihem a nikdy nezvedejte hlavu ale pouze trup. Při cvičení musíte cítit, že zabírá břich , nikdo to netáhněte zády nebo krční páteří.

Takto cvičte 3 série po 20 opakováních. Až budete tento počet zvládat bez problémů, přidávejte postupně další.

Také další cvik vám pomůže odlehčit od břiše. Udělejte kočičí hřbet, jednu nohu přitáhněte k hlavě a následně nohu protáhněte. Opakujte čtyřikrát a poté vyměňte nohu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>