Jak hubnout v létě

Je léto a vy závistivě pokukujete po všech hubených lidech? Toužíte, když už ne vypadat jako oni, alespoň trochu těch přebytečných kilogramů shodit?

Je ale vhodné hubnout v létě nebo je lepší počkat do zimy? A jak se vlastně dá v létě zhubnout?

Hubnout v létě nebo v zimě?

S touto otázkou si lámat hlavu nemusíte. Zhubnout lze v kterémkoli ročním období. Metabolismus máme jen jeden a ten funguje v průběhu celého roku stejně bez ohledu na roční období. Liší se jen náš pocit a fakt jak se v průběhu roku cítíme.

Někomu pro úbytek váhy vyhovuje spíše zimní období, protože má v tomto období více pohybu. Mnoha lidem naopak vyhovuje spíše letní období. Teplé slunečné dny totiž mnohé vybízí k venkovním pohybovým aktivitám, které jsou při hubnutí nezbytné.

ovoce zelenina

V létě lze hubnout chutně!

Letní období je vhodné co se správného stravování týče. Jen málokdo si totiž v horkých dnech dopřává smažená jídla či svíčkovou se šesti.

Pokud chcete začít hubnout v létě, mějte na paměti, že je potřeba se pravidelně stravovat. Velmi špatné je najíst se ráno a večer. Nejvhodnější je jíst 5x až 6x denně po malých porcích. A ani v horkých dnech byste neměli vynechávat oběd. Ten však může být v lehké podobě. Postačí vydatnější polévka, či třeba salát se šmakounem či krůtím masem. (U salátů se však vyhýbejte tučnějším zálivkám.)

Při hubnutí klidně můžete grilovat. Vyvarujte se však tučným masům naloženým v oleji. Místo toho maso ochuťte bylinkami, citrónovou šťávou či omáčkami s jogurtovým základem. Nezapomeňte také na zeleninu či houby.

Ovoce jezte dopoledne

Obsahuje totiž velké množství cukru, který během hubnutí není tolik žádoucí. K snídani či ke svačině a využijte rozmanitého výběru. K snídani si můžete pochutnávat na jahodách, broskvích či meruňkách s bílým jogurtem. Ke svačině vám jistě vystačí meloun, banán, švestky či blumy.

Odpolední svačiny pak nahraďte zeleninou. Ta může nabídnout spoustu cenných vitaminů, minerálů a vlákniny a přitom zanedbatelnou kalorickou hodnotu. Vhodné je konzumovat alespoň malé množství zeleniny ke každému chodu.

Dostatek tekutin

Nezapomeňte, že v létě je potřeba dodržovat pitný režim důsledněji než v jiném období. Obzvláště při pohybové aktivitě. Vhodné jsou neslazené minerální vody, voda ochucená citrusy či čaje.

Jak se hýbat

Je jedno, jak se budete hýbat. Hlavně mějte aktivní pohyb pravidelně 3x až 4x týdně alespoň 40 minut. Vhodné je plavání, jízda na kole, či kolečkových bruslích či třeba běh. Jen pamatujte, že vysoká fyzická aktivita není rozhodně vhodná přes poledne v největším teple.

Sandra Š.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>