Pomocníci při hubnutí

Rozhodli jste se, že zhubnete a rozhlížíte se po podpůrných prostředcích, které by vám s tím mohly pomoct? Pak si nejprve uvědomte, že žádný lék, doplněk stravy či spalovač nebude hubnout za vás. Nikdy nezhubnete, nebudete-li mít pohyb a sníte-li cokoli vás napadne – ani když si večer u televize zobnete nějakou tu podpůrnou pilulku. Takhle to bohužel zatím nefunguje. To však neznamená, že přípravky na hubnutí jsou k ničemu. Pokud je zkombinujete se správným stravováním a dostatečným pohybem, budou vám dobrým pomocníkem.

Jaké prostředky vám tedy při hubnutí pomohou?

Vyzkoušet můžete stimulační spalovače tuků. Mají excitační účinky, obvykle urychlují metabolismus a mírně zvyšují tělesnou teplotu. Základem spalovačů jsou hlavně látky, které všichni jistě dobře znáte.

Prvním z nich je kofein, ten sice nemá přímo vliv na spalování tuků, ale v kombinaci s vitamínem C dokáže výrazně zvýšit a prodloužit výkonnost. Další složkou je taurin, který má podobné účinky jako kofein, a proto bývá hlavní složkou energetických nápojů. Mezi další povzbudivé látky používané ve spalovačích tuků patří pyridoxin, guarana, zelený čaj, kakaové boby.

Určitě nic nezkazíte tím, že si před fyzickým výkonem dopřejete místo spalovače šálek espressa, abyste podali lepší výkon.

Kromě spalovačů tuků existuje samozřejmě celá škála dalších hubnoucích prostředků, jakými jsou třeba tablety a prášky na hubnutí. Patří mezi ně například populární l-karnitin. Ten urychluje přeměnu tuku na energii a zvyšuje fyzický výkon.

Zajímavou variantu představuje skupina látek lecitin. Lecitin je součást všech buněk lidského těla, a co se týče stravy, je nejvíce obsažen v sóji. Zároveň však v poslední době získal pověst takřka všemocného léku, který dokáže pomáhat s obrovským množstvím neduhů. Lecitin má příznivý vliv na paměť a koncentraci, pomáhá v boji proti stresu a také snižuje cholesterol a napomáhá hubnutí.

Podpůrné prostředky je vhodné kombinovat s potravinami, vhodné jsou například citrusové plody, papája, jablka, chřest, česnek, brokolice, fazole, zázvor, kuřecí maso či chilli papričky.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>