Hubnutí v létě

Letní sporé oblékání a pohled do zrcadel mnoho lidí vede k myšlenkám o hubnutí. Pokud vás trápí nadbytečná kila a přemýšlíte, kdy je ten nejlepší čas zhubnout, vězte, že je právě teď!

leto slunecnice

Respektive ten správný čas pro hubnutí je kdykoli, kdy víte, že to vy sami chcete. Léto je navíc velmi vhodným obdobím kdy s hubnutím začít! Proč?

Výhody léta oproti zimě

Oproti zimě nemáme v létě takovou chuť k jídlu, když už máme apetit, většinou nás nelákají tučná a smažená jídla v podobě svíčkové se šesti či řízku s těžkým bramborovým salátem.

V létě je navíc dlouho světlo a to vybízí k delšímu pobytu na čerstvém vzduchu. Více času mají i televizní fandové, neboť pravidelné pořady se v létě nevysílají.

Hodně slunce navíc znamená dobrou náladu a jak je známo, s dobrou náladou jde vše lépe!

Úskalí letního hubnutí

Vysoké teploty mají za příčinu sníženou chuť k jídlu. Na to je třeba si dávat pozor, neboť to že nebudete jíst, neznamená, že budete hubnout. Naopak, tělo si v takovém případě začne ukládat zásoby a vy začnete přibírat.

Letní večery lákají k posezení na zahrádkách a k popíjení alkoholu. Alkohol je také nepřítel  hubnutí. Netrapte se tak, že budete doma. Klidně vyrazte, ale zůstaňte jen u jednoho drinku a místo tvrdého alkoholu dejte přednost raději vinnému střiku.

Proč je dobré hubnout v létě?

Léto využijte k tomu, abyste se naučili jíst pravidelně v menších porcích. Správné je jíst 5x i 6x denně. Každá porce by měla být doplněna o zeleninu. Místo sladkostí mlsejte ovoce. To je nejlepší konzumovat dopoledne, protože obsahuje mnoho cukru, který tak do večera zvládnete spálit.

Nezapomeňte, že ani v horkých dnech byste neměli vynechávat oběd. Ten však může být v lehké podobě. Postačí vydatnější polévka, či třeba salát se šmakounem či krůtím masem.

K létu patří jednoznačně grilování. Ani toho se nemusíte vzdávat. Jen se vyhýbejte tučným masům naloženým v oleji. Namísto toho maso ochuťte bylinkami a jen lehce zakápněte olivovým olejem. Chuť pak můžete oživit domácími omáčkami s jogurtovým základem a zeleninou. Ochutnejte také grilovanou zeleninu a přesvědčte se, že to jde i zdravě.

Využijte hezkého počasí k aktivitám. Vyberte si aktivity, které vás budou bavit a na které máte prostor. Ideální je jízda kole, in line bruslích, plavání, ale také sporty kolektivní. Pánové si mohou jít zakopat fotbal, dámy se mohou domluvit na volejbalu. Vhodný ke spalování tuků je třeba i badminton.

Neleňte ani ve dnech, kdy prší. Fitness centra mají otevřeno celoročně. Běhat nebo na procházku svižnějšího tempa také můžete i v létě.

Sportovní aktivitě byste se měli věnovat alespoň 3x týdně po dobu 40 minut.

Tak kdy začínáte?

Sandra Špačková

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>