“Přece se to nevyhodí.” Chcete zhubnout? Tak na tuto větu zapomeňte!

,,Co je doma, to se počítá“, praví známé přísloví. ,,A to je ten problém,“ dodává ozkoušená hubnoucí formule. A proč problém? Milovníci nočního vyjídání ledniček samozřejmě vědí. Problém je ten, že co je v dosahu láká. A ve chvilce slabé vůle tak jdou naše předsevzetí o dietách stranou a kil se zbavujeme pomalu.

jidlo

Jenže ani populární řetěz na ledničku užívaný hojně ve filmových scénách není řešením. Vedle aktuálního nutkání k žravosti, totiž vstupuje do hry ještě několik faktorů. Jeden z nich je čistě hospodárný. – ,,Přece se to nevyhodí.“ Na to se nedá nic namítnout, takže dieta opět dostane na frak.
Silný je i faktor psychologický. ,,Tak si ještě dnes dopřeji něco dobrého pro lepší motivaci a od zítřka začnu.“ Jenže tenhle argument funguje podobně, jako je to s tím – ,,Co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a získáš dva dny volna.“ Zítra si totiž řekneme to samé, a zvlášť když už budeme mít nakoupené jídlo.

Chcete-li opravdu zhubnout, na tyto slovní berličky musíte zapomenout.

Hlavní zásadou je tedy žádné pro naši dietu problematické jídlo nekupovat. To samozřejmě jde, pokud nenakupujeme jen pro sebe. S rodinou už je to horší, protože takové mlsné se velmi často odolává a z čokolády pro dceru se tak snadno stane něco malého na přilepšenou pro nás v rámci hubnoucí krize.

Můžeme ale zkusit vyrazit do proti útoku s různým jídlem, kterým se mlsná dá zajíst. Koupit si třeba různé druhy oříšků, dietních sušenek nebo si jako první pomoc donést z obchodu kvalitní hořkou čokoládu. Taková čokoláda nám pak ve chvíli krize poslouží lépe, než kdybychom vyluxovali ledničku nacpanou mnohem problematičtějšími potravinami.

ZP
foto: pexels.com

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Karlík co miluje čokoládu napsal:

    :DDDD tak to jsem presne ja!!! prece to nevyhodim!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>