5 důvodů proč cvičit

Hubnutí není jen o správném stravování a tvrdé dřině v posilovně. Jistě, budeme-li ve velkém konzumovat k obědu bůček a k večeři smažené chipsy a místo pohybu si půjdeme lehnout, přebytečných kil se nezbavíme. Ale když budeme jíst zdravě a pravidelně cvičit protože nám to někdo řekl, zhubnout také nemusíme, jak to?

Hubnutí je totiž o přístupu a o psychice. V prvé řadě je potřeba vědět, proč vlastně hubneme a co je našim cílem. Jakmile si toto ujasníme, můžeme se pustit do hubnutí a jak každý dobře ví, bez pohybu se zhubnout nedá. Když ale není pohyb našim koníčkem, nestačí si jen říct, že prostě začneme cvičit. Cvičení je třeba si stejně dobře zdůvodnit jako hubnutí.

jogging_behani_cviceni

Proč cvičit?

Pro klidnější pocit

Když jsme ve stresu, koluje nám v těle zvýšená hladina kortizolu, což se projevuje nejen neklidem a podrážděností, ale i ukládáním tuků či vzniku strií. Pravidelný pohyb ale dokáže hladinu kortizolu snížit. Jsme-li ve stresu a chceme-li dosáhnout klidu, je dobré si zacvičit.

Jako prevence se doporučuje třikrát týdně hodina pohybu.

Pro zrychlení metabolismu

Aktivní pohyb zrychluje metabolismus. Pokud trpíme na zácpu či naopak nadýmáním, měli bychom dodržovat pitný režim a pravidelný pohyb. Zjednodušeně řečeno tak dáme střeva do pohybu a potíže po čase ustoupí.

Pro hezčí pleť a kůži

Díky cvičení se z těla vyplavují škodlivé a nepotřebné látky, které by se jinak v těle usadily. Pohyb dá do pohybu lymfatický systém a tím se tělo pročišťuje od toxinů. Pleť a kůže je tak svěžejší a čistější.

Pro srovnání myšlenek

Jistě to znáte, máte něco vymyslet, něco vytvořit nebo vyřešit nějaký problém, ale ono to nejde. V tom případě je dobré provětrat „mozkové závity“ pohybem. Díky rozproudění krve se okysličí centrální nervová soustava a nám se bude snáze přemýšlet.

Pro větší sebevědomí

Fyzická aktivita sice někdy bolí, ale kromě dalších výhod s sebou nese nespornou výhodu a sice vyšší sebevědomí. Když totiž víme, že jsme pro sebe něco udělali, i když to není viditelné, připadáme si hezčí,  přitažlivější a sebevědomější.

Sandra Š.
foto: picjumbo.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>