Hubněte v páru – jde to rychleji

Potřebujete zhubnout a nevíte jak na to? Jak je na tom váš partner? Nepotřebuje také hubnout? Pokud potřebuje a chce, výborně, máte z poloviny vyhráno. Je totiž dokázáno, že hubnutí v páru je efektivnější a rychlejší a výsledek je trvalejší.

V čem spočívá úspěch?

Vysoká úspěšnost spočívá v rozvržení rolí v páru. Muž a žena se díky odlišnému přístupu skvěle doplňují.

Na začátku je třeba si uvědomit, že přesto, že budete společně hubnout a dodržovat nové stravovací návyky, muž bude pravděpodobně hubnout rychleji. To je dáno tím, že muži mají více svalové hmoty a tím i rychlejší metabolismus a spalování tuků. Nehledě na emocionální stránku věci. Ženy na rozdíl od mužů mají k jídlu a návykům s ním spojeným emocionální vztah, a proto je pro ně hubnutí a nové návyky složitější přijmout.

Rozdělte role

Domluvte se, jak si rozdělíte role. Nejčastěji tomu v páru bývá tak, že muž má na starost zaznamenávat vše okolo cvičení, detoxikace a pravidelnosti stravy, čímž sleduje cíle. A žena má na starosti psychickou stránku hubnutí. Dbá na psychickou pohodu, mapuje pocit z dosažených cílů a motivuje k dalšímu pokračování. Ženy také obvykle mají na starost nákup zdravých potravin.

Muži následují ženy

Ženy jsou ty, které dokáží najít pohon pro svého partnera. Ženy jsou ochotné více experimentovat a zkoušet nové věci. Když muži vidí ženu, jak je šťastná a zapálená pro věc, velmi ho to ovlivňuje a také popohání v dalším konání. Jakmile se muž rozjede a zažije si nový denní režim, je jako stroj. Ale v začátcích mu velmi pomáhá vliv ženy, a proto by ji měl zpočátku maximálně následovat.

  • Nespornou výhodou hubnutí v páru je, že ušetříte. Nejen za potraviny, protože nekupujete jiné druhy potravin, ale i za slevy za permanenty apod.

Sandra Špačková
foto: freedigitalphotos.net

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>