Cukr – pohon nebo pneumatika

Přestože hubnutí řeší především ženy, metafory, které se vážou k jednou z postrachů štíhlé linie – cukru, by seděly spíše na automobily, které spadají povětšinou do mužských hobby.

Muži by také v souvislosti s automobilem nepoužili slůvko nebo. Ovšem v souvislosti s hubnutí je na místě. Pohon nebo pneumatika, je totiž to, oč tu běží. Je nezbytný zdroj energie nebo jde naopak pouze na tloušťku?

Ohledně cukru se ostatně vznáší mnohem více otazníků, jeden test z nedávné doby, který mě zaujal, byl spojen se sušenkami, a mimo jiné se věnoval obsahu cukru v těchto sušenkách.

Je pravda, že kdo už se dá na dietu, obvykle se sušenkám vyhýbá, aniž by hledal ty nejméně sladké, ale zajímavá byla informace, ohledně doporučeného množství cukru pro dítě, které dělalo zhruba polovinu běžného balení piškotů.

To je trochu zastrašující informace pro ty, co si rádi zamlsají, protože nejde jen o sušenky a piškoty, cukr je dnes téměř ve všem. Kdo třeba nahradil různé sušenky za jejich zdravější alternativu ve formě müsli tyček, měl by zkusmo zkontrolovat, kolik cukru taková sušenka obsahuje.

Ať už se rozhodneme věřit výživovým doporučením či nikoliv, platí, že jestli díky cukru získáme pohon pro fyzické či duševní výkony, nebo naopak pneumatiku na břiše, má na svědomí především míra naší aktivity. Kdo si tedy neodepře více pamlsků, měl by rozšířit své aktivity, ať už se to týká sportu nebo třeba studia.

ZP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>