Zajímají vás tipy, jak zhubnout? Hlavně změňte svoje zvyky

Zaručené diety, tipy a triky na snížení tuku v těle k štíhlé postavě nestačí. Základem je osvojit si nové stravovací návyky a vměstnat pohyb do vašeho každodenního života. dieta_hubnuti

Je léto a jako každý rok nejrůznější tištěné i webové magazíny nabízejí ověřené diety a tipy, jak zhubnout. Každý člověk je ale jiný a ne každý dieta se hodí pro každého. Kromě toho přísné diety fungují jenom dočasně, potom může nastat návrat na původní váhu. Přitom nejdůležitější je naučit se novým zvykům, a to jak ve stravování tak v našem každodenním životě. Jaké návyky byste si měli osvojit?

Nekupovat polotovary

I když je to v dnešním světe někdy opravdu náročné, základem štíhlé postavy je nakupovat kvalitní a čerstvé potraviny. Do polotovarů je přidávána řada aditiv a velké množství cukru a soli. Proto bysme se měli předpřipraveným jídlům vyhnout.

Jíst menší porce

Také vás doma učili, že musíte dojíst vše, co máte na talíři? Řada lidí je takto nastavena, a i když cítí, že jsou sytí, dojedí jídlo do posledního drobečku. Proto je dobré jíst pomaleji, naslouchat svému žaludku a naučit se přestat ve chvíli, kdy už se cítíte nasycení. Postupně se naučíte nakládat si menší porce a objednávat si střídmější jídla v restauracích.

Jíst zeleninu a ovoce

I když se situace postupně zlepšuje, někteří Češi stále vidí zeleninu maximálně v polévce. Kromě toho řada lidí trpí nešvarem, který je večer nutí otevřít si pytlík s brambůrkami nebo se slanými tyčinkami. Vždy, když vás honí mlsná, zkuste si dát nějaké ovoce nebo zeleninu, pomohou i různé ovocné a zeleninové smoothies. Na základě výzkumů by měl dospělý člověk jíst minimálně 400 gramů ovoce a zeleniny během dne rozdělených přibližně do pěti stejně velkých porcí.

Pohyb každý den

Nemáte čas na chození do tělocvičny nebo na nějaké pravidelné cvičení? Práce, domácnost, děti, nákupy,  je toho opravdu hodně, co je třeba stihnout. Ale i tak zkuste zařadit do vašeho každodenního života pohyb. Někdy zcela postačí svižná chůze. Zkuste nahradit auto nebo jízdu MHD chozením. Pomohou vás s tím různé aplikace, které měří, kolik kroků za den jste udělali, kvalitní digitální váhy vás zas každý večer budou informovat o tom, jak jdou vaše kila dolů. Asi to bude chvilku trvat, než si na nový režim zvyknete, ale nakonec budete nejen lépe vypadat, ale také se lépe cítit.

Foto: Pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>