Jak na nepřibrat na all inclusive?

Chystáte se na dovolenou do hotelu, kde vás čeká all inclusive a trápí vás obavy, že si z dovolené, kde denně na stolech uvidíte spoustu lákadel, přivezete o několik kilo více?

Máme pro vás několik rad, jak si takovou dovolenou užít a přesto nepřibrat.

Pijte vodu

Pokud jedete do teplých krajin, je potřeba dodržovat zvýšený příjem tekutin, základem je ale pít správně. I když si u all inclusive můžete vybrat z mnoha slazených džusů, kolových nápojů či koktejlů, vždy pamatujte na to, že slazené nápoje vám neudělají dobře a ani vás příliš neosvěží. Raději sáhněte po vodě, ať už čisté či perlivé. Vodu můžete dochutit citrusovými plody, které na švédských stolech určitě také najdete.

Tvrdý vynechejte

Chcete si večer posedět s rodinou a přáteli u skleničky alkoholu a přitom nasávat místní atmosféru? Jistě, že můžete, zapomeňte ale na tvrdý alkohol. Tvrdý alkohol vám nijak neprospěje a navíc podporuje chuť k jídlu a to je obzvláště večer nežádoucí. Raději si dejte pivo nebo ochutnejte místní víno. Takový vinný střik vás navíc osvěží.

Snídejte

I když v teplém počasí nemíváte příliš hlad, dbejte na to, abyste jedli pravidelně – alespoň malé porce. Vždy snídejte. Pokud se necháte zlákat sladkými pokrmy, doplňte je o oblíbené ovoce. To vám pomůže lépe strávit jinak těžko stravitelná jídla.

Přidávejte si zeleninu

Když vám během dne vyhládne, dejte si běžnou porci oběda nebo večeře. Ale pozor – jistě vás budou přemlouvat k přidávání si. Nenechte se zlákat. Každé hlavní jídlo doplňte o porci zeleniny. Zeleninu můžete dochutit místními oleji. Ideálně se vyhýbejte smaženým jídlům, když už si je dáte, opět s k nim nandejte i zeleninu.

Hýbejte se

Na dovolené jste proto, abyste si ji užili. Proto se nijak zvlášť neomezujte. Využijte toho, že jste na all inclusive a v rámci pravidelného stravování si dopřávejte i lehké svačinky. Když zhřešíte zmrzlinou nebo jinou sladkou dobrotou, vydejte se na delší procházku po místní promenádě, nebo plavejte o 20 minut déle než jindy.

Sandra Š.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>