Jak zhubnout na jaře

Jaro je k hubnutí jako stvořené, delší dny, sluneční paprsky nám dodávají elán a chuť do úkolů.

Na jaře vše ožívá a lidské tělo není výjimkou, proto je namístě se na této vlně svézt a podpořit jak zdraví, tak sebevědomí. Jarní měsíce jsou jedním z nejlepších období v roce, kdy se dobře startuje hubnutí a očista celého těla. Naše tělo je v této době více příznivější ke změnám, snadněji se zbavuje přebytečného tuku, který střádalo během podzimu a zimy.

jaro_priroda

S teplejšími dny máme větší chuť na lehčí jídla a namísto hutných omáček si mnohdy raději dáme ovoce a zeleninu. Počasí láká k venkovním aktivitám více než v kterémkoli jiném období a toho všeho je třeba využít. Pozor ale, ať nepřepálíte začátek a neodradíte se, začněte raději zvolna. Jak na to, abyste začali hubnout a abyste měli energie na rozdávání?

Základem správného hubnutí je strava

Důležité je jíst pravidelně. Za žádných okolností nezapomínejte na snídani. Neméně důležitý je také oběd! Zvětšete přísun ovoce a zeleniny, střídejte druhy. Pamatujte, že zelenina by měla zabírat minimálně půl každé vaší porce. Nestravujte se v rychlých občerstveních a vyhýbejte se smaženým jídlům.

Netrapte se zbytečně, máte-li jednou za čas chuť na sladký kus dortu, dopřejte si ho. Jen si ten den naordinujte více pohybu.

Dodržujte pitný režim

Každý den vypijte nejméně 2 litry tekutin, ideální jsou neslazené vody, ovocné a bylinné čaje. Ke svačině ochutnejte ovocné šťávy z čerstvého ovoce. Tip: Do šťávy můžete přidat chia semínka, které jsou skvělým antioxidantem a zdrojem energie.

Rozhýbejte se

Pravidelná fyzická námaha pomáhá odbourávat tukové zásoby a zároveň posiluje srdečně-cévní systém. To vede ke zlepšení imunity a zrychlení metabolismu. Pravidelný pohyb nás navíc zbaví stresu a napětí. Potřebujete-li si vyčistit hlavu, nazujte boty a běžte si třeba zaběhat.

Budete-li dodržovat z počátku těchto pár zásad, velmi brzy pocítíte změnu. Jdete do toho?

Sandra Š.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>