Jak zhubnout do jara?

Nový rok se sice sotva začat psát, ale jaro se nenávratně blíží. Spolu s jarem odhodíme tlusté bundy a kabáty a délka svetrů se začne zkracovat. Děsí vás to? Pak potřebujete do jara zhubnout. Jak na to?

Tou nejlepší cestou, jak zhubnout, je nabrat svaly, které rozpohybují váš metabolismus a vy s nimi budete vypadat štíhlejší a fit. Co ale když nemáte na posilovnu ani chuť, ani čas? Nebojte se, i vy máte šanci zhubnout. Stačí se správně hýbat.

Běh

Během zpevníte nohy a spodní břicho, které bývá velmi problematické. Avšak hubnout budete rovnoměrně po celém těle. Nejde o to běžet co nejrychleji, ale co nejvytrvaleji.

Pokud jste nikdy před tím neběhali, je dobré začít mírným klusem nebo ideálně, střídat rychlý krok s během.

Bruslení

Je zima, tak proč nedělat zimní sporty? Při bruslení jsou klíčovými partiemi spodní část břicha a vnitřní i vnější oblast stehen. Bruslením si vysloužíte pevný zadek a ploché břicho. Bruslení se hodně podceňuje, ale co do výdeje energie je velmi náročné a lze díky němu skvěle hubnout.

Plavání

Milujete plavání? Výborně. Plaváním posilujete nohy a břicho a zároveň zpevníte zádové svaly a posílíte kondici. Není ale plavat jako plavat. Především jde o to, abyste odlišili plavání od koupání. Abyste zhubli je potřeba plavat intenzivně v kuse bez přestávek nebo jen s velmi krátkými pauzami.

Pilates

Pokud máte raději cvičení v klidu a teple. Je na formování postavy velice účinné pilates. Naprosto nejvhodnější je kombinovat jej s jiným z více spalovacích cvičení. Na formování postavy můžete zkusit také jógu.

Chůze

Chůze nejpřirozenější a nejlevnější ze sportů. Je dobrá jako začátek pro všechny, kdo mají příliš velkou nadváhu, aby běhali. Tvarování postavy a spalování tuků, ale dosáhnete, až když zintensivníte tempo a použijete hůlky na nordic walking.

Sandra Špačková

¨
foto: picjumbo.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>