Dietní rady: Teď už nepřiberete!

Snažíte se držet dietu, ale kila pořád nejdou dolů? Možná děláte přece jen někde chybu. Poradíme vám, jak jíst a čemu se vyhnout, abyste se dostala na vytouženou metu.

Rada č. 1: Jezte pravidelně!

No, tohle je přece známé. Ale pro většinu žen je pohodlnější přece jen nejíst. Kila sice shodíte, ale jo-jo efekt vám je hned vrátí zpátky. Není lepší jíst zdravě a pravidelně? Jídlo byste si měla dopřát minimálně pětkrát za den.

Pokud to bude víckrát, tak se samozřejmě také nic nestane, ale musíte si porce rozdělit na menší. Neznamená to tedy, že si dáte čtyři hlavní chody za den a čtyři pořádné svačiny. Neshodíte sice během týdně pět kilo, ale za měsíc můžete být až o tři kila hubenější. A když vydržíte alespoň tři měsíce, dostanete se téměř na desítku. No není to úžasné?

Rada č. 2: Hodně pijte!

Tuhle větu slyšíte také stále dokola, ale dodržujete jasně dané pravidlo? Tři litry byste měla denně vypít. Dejme tomu, že dva a půl litru do sebe vpravíte ve formě neperlivých vod a čajů a zbytek vody získáte z polévek a ovoce. Rozhodně ale pitný režim nezapomínejte dodržovat!

Rada č. 3: Ládujte se zeleninou!

Než ráno odejdete do práce, tak si do mističky nakrájejte zeleninu (papriku, rajčata, mrkev). Paprika obsahuje velké množství vitamínu C, ale také zabraňuje stárnutí a zvyšuje obranyschopnost organismu.

Rada č. 4: Omezte přísun kofeinu!

Bez kávy to tak úplně nejde, co si budeme nalhávat… Snažte se ale pít maximálně dva šálky za den. Nevařte si kávu těsně před spaním! Naruší váš spánkový rytmus, po ránu se nebudete cítit zrovna dvakrát skvěle a sáhnete po něčem sladkém. Těsně před tím, než se uložíte do postele, nepijte ani černý čaj.

Rada č. 5: Kontrolujte saláty!

Jestli si myslíte, že když si dáte k obědu zeleninový salát s dresinkem a navrch kopu sýra, tak nepřiberete, jste na omylu! Rovnou si můžete dát vepřové s knedlíkem. Papejte zeleninu, ale jen třeba s tuňákem nebo grilovaným kuřecím masem. Zálivka pak může být z vinného nebo jablečného octa se špetkou soli a bylinkami.

 

Martina Mlsná

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>