Jak začít hubnout?

Odhodlat se k hubnutí chce obrovskou dávku nadšení a vůle. Obojí trochu upadá, když zjistíme, že nevíme jak s hubnutím vlastně začít. Nezoufejte a čtěte dále, poradíme!

Nejdůležitější je překonat první týdny, kdy se mění zažité návyky a zlozvyky. V těchto dnech to chce velké sebezapření a velmi silnou vůli. Mění se denní režim, přemáhá se lenost a výsledky přitom zatím nelze vidět.

hubnuti po 40

Hubněte jen, když to chcete vy

Nejdůležitější je se přesvědčit, proč vlastně chcete hubnout? Rozhodně nehubněte jen proto, že hubnou vaši přátelé nebo že vám bylo řečeno, že byste měli hubnout. Hubnout začněte až tehdy, když budete vědět vy, že chcete být o nějaké to kilo hubenější. Musíte si být jistí, že vám nebude vadit se omezovat.

Nemějte příliš vysoké nároky

I když se vám líbí představa, že zhubnete patnáct či dvacet kilo, pozor, pro začátek si stanovte raději nižší cíl. Pět kilo bude pro začátek mnohem lepší. Jakmile dosáhnete této první mety, stanovte si další. Když je cíl v dohlednu, je hubnutí snazší.

Vyvarujte se drastických změn

Změna životního stylu si žádá čas a trpělivost. Nedělejte proto drastické změny v jídelníčku, ani v denním režimu. Pokud milujete smažená jídla jako řízky či smažený sýr, občas je dopřejte, ale omezte nezdravé omáčky jako tatarka, místo hranolků si k nim dejte syrovou zeleninu. Poslouchejte tělo, máte chuť na sladké? Klidně si jej dejte, ale v jiné podobě než je čokoládová tyčinka. Zkuste si dát sušené ovoce nebo třeba syrovou mrkev.

Zapomeňte na dietu

I když vás okolí, či reklamy přesvědčují, že právě jejich dieta je to jediné, jak můžete zhubnout, neposlouchejte je. U držení diety sice nejspíše zhubnete, ale diety mívají neblahý vliv na naše zdraví. Po ukončení diety navíc mnohdy dochází  k jojo efektu.

Netrpte hlady

I když chcete zhubnout, nikdy nehladověte! Naopak jezte několikrát denně ideálně pětkrát až šestkrát. Tělo potřebuje energii, a když ji dostává pravidelně, nepotřebuje skladovat tuky. Vyhladovělý organismus si dělá zásoby. Nejlepší je jíst tak, abyste se nepřecpávali, nejedli tučné a přeslazené jídlo, ale ani nehladověli! Díky pravidelnému přísunu jídla se budete cítit vyrovnanější, plní energie a psychicky odolnější.

Martina M.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>