Hubnutí pomocí akupunktury

Akupunktura vznikla před několika tisíci lety a dodnes se uplatňuje jako součást čínské medicíny. Zabývá se prevencí, diagnostikou a léčbou mnoha typů onemocnění. Akupunkturní léčba může pomoci při potížích se závislostmi, při psychosomatických onemocněních nebo při alergiích. Využívá znalosti aktivních bodů, do kterých se zavádí speciální akupunkturní jehličky.

Setkat se můžete i s aplikací jiných předmětů například baněk nebo s využíváním tepla, elektrického proudu, tepla aj. V takových případech se jedná o již modifikované techniky akupunktury.

Ušní akupunkturaPodle filozofie této léčebné metody v našem těle cirkulují dráhy vnitřní energie nazývané Čchi. Překážky na těchto drahách způsobují nejdříve lehčí obtíže jako mírné bolesti či deprese, které nakonec mohou vyústit ve vážnější onemocnění. Akupunktura stanoví místa, kde dochází k porušení těchto drah a snaží se najít vhodnou kombinaci akupunkturních bodů, které obnoví harmonii v těle.

Pomoct může i při hubnutí. Pomocí stimulace konkrétních bodů na těle lze ovlivňovat pocity hladu a nasycení. Některé body mají údajně tu schopnost, že dokáží působit na zrychlení metabolismu a snadnější odbourávání tukových zásob. Předpokladem tedy je, že během hubnoucí kúry, budeme jíst méně, naše tuky budou ubývat rychleji, a budeme tak chudnout na váze.

Je třeba i uvědomit, že ani akupunktura stejně jako žádná jiná metoda nefunguje odděleně od základních doporučení zdravé výživy a životního stylu v kombinaci s vhodným pohybem. Akupunktura tedy může být dobrým doplňkem stávající úpravy jídelníčku a pohybové aktivity, ale ne jen samostatnou metodou, které sama povede k vaší dokonalé štíhlosti.

Hubnout můžete pomocí klasické akupunktury, která je často ve spojení s akupunkturou ušní. Během procesu se do ušního boltce vpraví drobné jehličky, které tam přetrvají i několik týdnů. Celý proces je většinou podpořen jak bylinnými preparáty, tak lymfatickými masážemi. Především je potřeba udělat zásadní změnu ve vašem jídelníčku, díky čemuž později nedojde k obávanému jo-jo efektu.

 

Sandra Špačková

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>