Hubnutí kvůli zdraví

Hubnout se nemusí jen kvůli kráse, abychom byli hezcí, abychom se líbili sobě a okolí. Důvodem k hubnutí jsou mnohdy zdravotní potíže. Vysoký tlak, vysoký cholesterol, riziko cukrovky, bolest kloubů, špatné trávení, akné, vyrážky a ve výčtu by se dalo dlouho pokračovat.

Pokud se necítíte s přebytečnými kily navíc dobře, nebo vám bylo doporučeno, abyste zhubli kvůli ochraně svého zdraví, dlouho neotálejte. První krůčky k lehčí váze a potažmo celému zdravějšímu tělu můžete udělat hned.

ovoce a zelenina

Když je vůle, jde všechno

Říkáte si, kde máte na cvičení a na zdravé stravování vzít čas?

Jen se zamyslete, kolik času trávíte sledováním televize nebo jiné neproduktivní činnosti. Kolik času protelefonujete se známými, jen abyste zabili čas? Nebo jak dlouho surfujete po internetu prostě jen tak? Upřímnost je první cestou ke zhubnutí. Co kdybyste tento čas věnovali tomu, abyste si připravili něco zdravého k snědku nebo abyste si zacvičili?

Řešení dokonce existuje, i když se například sledování televize nechcete vzdát. Pořiďte si rotoped a jezděte při oblíbeném pořadu na něm. Je pro vás rotoped příliš drahý? Pak vytáhněte klidně i starou karimatku, nafoukněte ortopedický míč a vytáhněte třeba i obruče nebo švihadlo. Prostřednictvím těchto pomůcek také můžete cvičit v pohodlí svého obývacího pokoje.

Stačí si takto zacvičit třikrát týdně po půl hodině. Ve dnech mezi cvičením choďte co nejvíce pěšky, opusťte pohodlí výtahu a zkuste dojít na nákup pěšky. Bojíte se, že nákup neunesete? Nákup bude lehčí, když v obchodě necháte všechno nezdravé. Nebo zkrátka na nákup vyrazíte druhý den znovu.

Jak začít jíst?

Změna jídelníčku je při hubnutí to nejzásadnější. Projděte si lednici a vše, co v ní být nemá vyhoďte nebo někomu předejte.

Základem je pravidelně jíst, to je 4 až 5x denně a dodržovat pravidelný pitný režim. Pít je vhodné čaje a neslazenou vodu.

Z jídelníčku byste měli vyloučit uzeniny a tučná jídla. Kvalitní šunku s vysokým podílem masa ale jíst můžete. Do jídelníčku naopak zařaďte hodně ovoce, zeleniny, ryby a kvalitní maso. Pečivo jíst můžete, ale v co nejmenším množství.

Tipy na denní jídelníček

Snídaně: ovesné vločky s nastrouhaným jablkem, medem a akořicí

Svačina: ovocné smoothie se semínky

Oběd: kuřecí maso s rýží a oblíbeným zeleninovým salátem

Večeře: celozrnný chléb s nízkotučným sýrem nebo tvarohem a zeleninou

Martina M.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>