7 zabijáků štíhlé postavy

Víte, co vám spolehlivě pokazí figuru? Jestli chcete zhubnout, tak byste se měla zaručeně vyvarovat následujícím potravinám. Možná by stálo za to, přilepit si tento seznam na lednici a mít svůj dietní plán neustále pod kontrolou!

Zapomeňte na kuřátko!

Také milujete ta křupavá obalovaná kuřecí stehýnka nebo křidélka? Pravda, jsou chutná, ale pozor na ně! Jeden kousek obsahuje 413 kalorií a 29 gramů tuku! Zkuste si raději kuřátko naložit přes noc do nízkotučné marinády a pak ho grilovat.

Umaštěné hranolky

Na ty zapomeňte raději také! Možná je musíte připravovat dětem, protože je zbožňují, ale jak se znáte, sama je do sebe ládujete pak s nimi. Víte, že smaženými hranolky dostanete do těla plno tuku a škodlivých látek? Raději si uvařte brambory (klidně i ve slupce)! Jsou skvělým zdrojem vlákniny a neublíží vaší figuře.

Stop majonéze a dresinkům!

Ano, fritované hranolky ve velkém množství oleje se neobejdou bez tatarky. Občas si dáte salát a k němu samozřejmě lžíci dresinku… To je pak vaše dietní snažení úplně k ničemu. Jednou lžící této dobroty totiž do sebe vpravíte padesát sedm kalorií a dvanáct gramů tuku!

Krémové omáčky

Máte ráda italskou kuchyni? Nemusíte ji nutně vyškrtnout ze svého jídelníčku, jen se vyvarujte smetanových omáček, můžou obsahovat až pět set kalorií! Tomatová omáčka jich má sotva polovinu.

Těstovinky a instantní nudle

Uvařit těstoviny – to je přece rychlovka! Ale místo těch obyčejných světlých, které tělo zpracuje rychle a nemá pak energii, si radši dejte zdravější, celozrnné nebo barevné. Čínské polévky, které jen zalijete horkou vodou, jsou zrádné! V typických instantních nudlích se totiž skrývá až 154 kalorií a šest gramů tuku. Zajděte si proto raději na čerstvé!

Rozplývající se čokoládka

Zejména teď ve vánočním období bude velkým lákadlem. Pár čtverečků této dobroty obsahuje až 255 kalorií a 14 gramů tuku. Vyměňte ji za její hořkou variantu, nebo ještě lépe za ovoce.

Kolu taky nééé!

Jedna plechovka koly obsahuje jedenáct lžiček cukru. To je ale masakr, viďte? Neperlivá voda je proto jistě lepší alternativa. Její pravidelné popíjení navíc zažene hlad, a protože neobsahuje bublinky, zůstane vaše bříško krásně ploché.

 

Martina Mlsná

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>