Jak zhubnout stehna

Hledáte rady jak zhubnout stehna? Pak jste tu správně. Chcete-li zhubnout stehna, je důležité si uvědomit, že snažit se zhubnout jen stehna nefunguje. I když se budete ze všech sil soustředit na hubnutí stehen, hubnout budete po celém těle.

Upravte jídelníček

Ze všechno nejdůležitější je úprava jídelníčku. Je třeba omezit potraviny s vysokým obsahem tuku a rafinovaného cukru. Zahrnout do stravy je potřeba potraviny s vysokým obsahem bílkovin, celozrnné pečivo, ovoce a zeleninu. Rozloučit byste se měli s potravinami z bílé mouky.

Dalším krokem je nastartovat metabolismus. Pro spalování tuku je velmi důležitý bazální metabolismus, který závisí na tom, kolik máme na těle svalové hmoty. Platí, že čím více svalů, tím lepší spalování tuků a efektivnější metabolismus.

Čemu se vyhnout

Existuje mnoho studií, které zkoumaly vliv nízkokalorické stravy a aerobního cvičení na spalování tuku a na zachování svalové hmoty.

Některé studie zjistily, že lidé, kteří se soustředí jen na snížení kalorií ve stravě a zapojují stále stejné aerobní cvičení, nepomáhá zrychlovat metabolismus a tím podporu spalování tuků. Při studii při takovém to cvičení a dietě se ukázalo, že lidé během dvou let nabrali až o 15 kg více.

Jak správně cvičit? 

Pořiďte si švihadlo a používejte ho nejméně třikrát týdně. Švihadlo je asi to nejlepší co můžete pro svoje stehna použít. Cvičení je ale třeba střídat.

Pro efektivní zmenšování stehen je potřeba dělat vysoce intenzivní silové tréninky s krátkými pauzami. Kromě švihadla jsou ideální rychlé výpady, běhy do schodů a polo dřepy se zátěží.

Sandra Špačková
foto: pernillarydmark

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>