Hubnutí podle Měsíce

Měsíc se kolem své osy otočí za 28 dní. Má vliv na celou planetu, ovlivňuje nejen příliv a odliv, změnu počasí, ale i menstruaci či náš spánek. Proč by tedy nemohl ovlivnit i naše hubnutí? Odborníci se sice k hubnutí podle Měsíce příliš nevyjadřují, ale nijak jej nezatracují. Shodit takto pár kilo není nemožné, proč se nepokusit o přizpůsobení jídelníčku?

V období  úplňku se naše tělo nejlépe pročistí. Pokud vám to zdraví a okolnosti dovolí, držte v těchto dnech půst. Půst by měl začít nejlépe 12 hodin před úplňkem. Pokud půst není nic pro vás, jezte v tomto období nejlehčí jídla.  Organismus v této době snadněji přijímá vitaminy a minerály, a tak je potřeba  je zařadit do jídelníčku. Převažovat by měla zelenina, ovoce a bílé maso.

Po úplňku nastává novoluní. To je to nejlepší období pro krátké očistné kůry spojené s pitím ovocných a zeleninových šťáv a bylinkových čajů.

S přibývajícím Měsícem hlídejme energetickou hodnotu potravin. Dieta vychází z předpokladu, že v tyto dny organismus hůře odbourává tuky, protože se celý metabolismus zpomaluje. Tučná jídla, bílé pečivo, červené maso by měly být zapovězeny. V tomto období bychom měli být aktivní, Měsíc nám dodává energii, které bychom měli využít.

V době ubývajícího Měsíce je nejvhodnější doba pro to, abychom dokázali dlouhodoběji zhubnout. Z těla se vylučují škodlivé látky a metabolismus se zrychluje. I když budete mít větší příjem, neměli byste na váze přibrat. Opět je dobré popíjet očišťující a bylinkové čaje.

Kromě těchto zásad se můžete setkat i s dalším způsobem podle fází Měsíce. Ten vychází z předpokladu, že se lidé dělí do dvou skupin, a sice podle snášenlivosti potravin. Tyto typy se nazývají alfa a omega.

Typu alfa stačí během dne dvě až tři větší jídla. Více pijí, ale studené nápoje nejsou v oblibě. Chutnají jim zelené a bylinkové čaje. Dobře snáší hodně i výrazného koření, což se během hubnutí hodí. Dobře snesou i živočišný tuk. Vhodný je žitný chléb, celozrnná mouka, ryby, mrkev a citrusové plody.

Oproti tomu typ omega raději konzumuje více menších jídel za den. Lépe snáší rostlinný tuk, bílý chléb, těstoviny, med, kávu, rajčata, banány.  Koření není příliš v jejich oblibě a měli by jej používat co nejméně.

Nejlepší je vyzkoušet po dobu pár dní stravu, která vám bude nejlépe vyhovovat. Až najdete tu pravou, měli byste cítit příliv energie, pak už jen stačí vydržet.

 

Sandra Špačková

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>