Cviky na břicho

Ploché břicho bez jediného faldíku by chtěl snad každý. Abychom docílili štíhlého pasu, je zapotřebí hodně námahy a vůle.

Je důležité si uvědomit, že cviky na břicho nás tuku na břiše nezbaví. Cvičením na břicho dosáhneme zpevnění svalů. Tuky na břiše ale, bohužel, zůstanou. Chcete-li se zbavit přebytečného tuku v oblasti břicha, je ze všeho nejdůležitější změnit své návyky.

bricho

Ze všechno nejdůležitější je začít pravidelně a především zdravě jíst a pít a mít výdej vyšší než příjem.

Výdejem se myslí pohyb a přesto, že chcete zhubnout především v oblasti břicha, je třeba cvičit na celé tělo. Vhodné je jakékoli cvičení, díky kterému spálíte nejvíc tuku. Cokoli s vysokou intenzitou.

Každé cvičení by mělo začínat a končit v kardio cvičením, abyste se zbavili přebytečného tuku. Ideální je chůze, běh či jízda na kole či rotopedu. Před cvičením stačí 15 minut na prohřátí a po posilování byste měli ještě alespoň 30 minut strávit svižnou chůzí nebo jízdou na kole.

Správnou cestou k docílení zpevněného a vyrýsovaného břicha je zpevnění středu těla. Mimochodem, aktivací a funkcí vnitřních svalů se dokážeme zbavit bolesti zad, redukovat či například zcela odstranit problémy s inkontinencí.

Když přece jen chcete znát cviky na břicho…

Zkracovačky

Zkracovačky cvičte v lehu s chodidly na zemi a s nohama mírně pokrčenýma v kolenou. Ruce jsou volně za hlavou, nesmí pomáhat hlavě v pohybu dopředu. Při slabších břišních svalech mějte ruce překřížené na hrudníku.

Šikmé zkracovačky

Princip je stejný jako u klasických zkracovaček, ale trup je cestou vzhůru veden jiným způsobem. Při pohybu nahoru rotuje hrudník vůči zbytku těla. (Rameno se přibližuje k protilehlé kyčli.)

Nůžky

Jednoduchý a efektivní cvik, při kterém se ale pěkně zapotíme.

Nohy ve vzduchu

Lehněte si na záda s rukama nataženýma do stran a dlaněmi dolů. Zvedněte nohy tak, aby mířily přímo svisle vzhůru. Zatněte břišní svaly. Poté nechte nohy klesnout na úroveň úhlu 60 stupňů se zemí. Břišní svaly jsou pořád zatnuté a nohy natažené. Vydržte několik vteřin, poté nohy pusťte ještě o něco níže a opět vydržte.

Přijde vám to málo? Přečtěte si, jak posilovat břicho.

Sandra Š.
foto: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>