Jak zhubnout bez diety?

Potřebujete zhubnout a domníváte se, že bez diety to prostě nejde? Omyl a velký. S dietou sice zhubnete, ale ve většině případů se posléze dostaví jojo efekt. Budete-li ale hubnout bez diety, změnou životního stylu, bude úbytek váhy stálejší.

Základem úspěšného zhubnutí je v podstatě jednoduchá rovnice. A sice že množství přijaté energie prostřednictvím jídel, musí být v rovnováze s množstvím vydané energie.

jablka

Pokud chcete zhubnout, nemusíte se trápit hlady a zakázat si všechny vaše pochutiny. Je potřeba si jen osvojit nová pravidla.

Jezte s opačným pohlavím, ale ne s partnery. Je dokázáno, že v přítomnosti ideálně cizích osob opačného pohlaví, se člověk krotí a jí pomaleji a méně. Což je přesně to, co potřebujete.

Naopak se vyhýbejte večeřím s přáteli. Pokud člověk cítí podporu, sní toho vždy víc. Důvod je jednoduchý, když se cítíte dobře, snadno se necháte povzbudit a snadněji si dopřejete i kalorická jídla.

Každé jídlo si nandejte na talíře a používejte jen dezertní talířky. Ošidíte tak psychiku, která funguje tak, že když si dáte porci na velký talíř, má za to, že je jídla málo.

Určitě jste už i slyšeli o tom, že byste měli před každým jídlem vypít sklenici vody. Když to vyzkoušíte, jistě se sami přesvědčíte, že si tak z části zaplníte žaludek a poté toho sníte méně.

Zbytečně neponocujte. Pokud nemáte vážný důvod zůstat v pozdní večer a v noci vzhůru, změňte návyky a běžte raději spát. Vysedávání u počítače nebo u televize nás ponouká k tomu, abychom si do spíže zaběhli pro něco k zakousnutí.

Jsou jídla, které byste si nedali, kdybyste je najednou neviděli. U pochutin to platí více než kdy jindy. Domů či do práce si na místo čokoládových tyčinek, křupek a brambůrků raději nakupte sušené ovoce a kvalitní hořkou čokoládu.

Důležité je jíst pravidelně 5x-6x denně menší porce. Ke každému jídlu si dát misku zeleniny a namísto sladkostí si raději dát nějaké to ovoce. Pijte vodu a čaj a slaďte jen medem.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>